HABER /  POLİTİKA

AK Parti ve MHP ittifakını yürütecek isimler açıklandı

AK Parti ile MHP'nin 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimleri ittifakını yönetecek isimleri belli oldu. Önce MHP ittifak heyetinde yer alacak isimleri belirledi ve duyurdu. Hemen ardından da AK Parti ittifak heyeti listesini verdi.

AK Parti ve MHP ittifakını yürütecek isimler açıklandı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Mahir Ünal, AK Parti'nin MHP ile yapacağı ittifak görüşmelerini TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop başkanlığında, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile kendisinin yürüteceğini bildirdi.

Ünal, yaptığı açıklamada AK Parti ile MHP arasında ittifak görüşmelerini yürütecek komisyon üyelerinin belirlendiğini söyledi. Mahir Ünal, "Komisyon TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop'un başkanlığında, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal'dan oluşuyor." dedi.

MHP İTTİFAK EKİBİNDE KİMLER VAR?

MHP de 2019 cumhurbaşkanlığı seçimi ittifak heyetini belirledi. MHP adına görüşmeleri yürütecek ekip şu isimlerden oluşuyor: MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak, Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı ve İstanbul Milletvekili İsmail Faruk Aksu.

2019 SEÇİMLERİ AK PARTİ - MHP İTTİFAKI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, cumhurbaşkanlığı seçiminde aday çıkarmayacaklarını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylığını destekleyeceklerini belirtmiş ve "cumhur ittifakı" önermişti.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan da partisinin grup toplantısında bu çağrıya yanıt vermiş ve bu ittifakın "milli ve yerli bir ittifak" olacağını kaydetmişti. Erdoğan, MHP Genel Başkanı Bahçeli'yi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne davet etmiş ve ittifak üzerine bir görüşme gerçekleştirmişti. Görüşmede, iki partinin temsilcilerinden oluşacak bir komisyonun ittifak konusunda çalışması kararı alınmıştı.

Yorumlar 5 yorum