BIST 4.505
DOLAR 18,83
EURO 20,16
ALTIN 1.136,42
HABER /  POLİTİKA  /  AK PARTİ

AK Parti Grup Başkanvekili Çakır'dan 1 Mayıs mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Coşkun Çakır Tokat'taki kutlamalar için "işte özlenen 1 Mayıs tablosu" diyerek vatandaşların 1 Mayıs İşçi Bayramını kutladı.

Abone ol

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününde Ak Parti Grup Başkanvekili Prof. Dr. Coşkun Çakır, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Ak Parti İl Başkanı Metin Polat, Merkez İlçe Başkanı Ahmet Bay, İl Genel Meclis Başkanı Adem Dizer ve beraberindeki heyet Belediye şantiye sahasında Tokat Belediyesi işçileriyle bir araya geldi.

Kardeşlik hukukunun hâkim olduğu ortamda programa katılan protokol üyeleri işçilerle tek tek tokalaşarak günlerini tebrik ettiler.

İşçiler adına konuşma yapan Ali Geler; "Bu mutlu günümüzde bizleri onore ederek bu programı tertip eden başta Belediye Başkanımız olmak üzere sayın milletvekilimiz ve katılımcılara en kalbi duygularla teşekkür ediyorum" dedi. Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ise yaptığı açıklamada; "Halkımızın mutluluğu için alın terleri ile gece gündüz mücadele eden işçi kardeşlerimizle birlikte Belediye şantiye sahasında 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününde bir araya geldik.Tüm işçi kardeşlerimize sağlık ve huzur içinde daha nice günlerde birlikte bu necip millete hizmet etmeyi Yüce Mevladan niyaz ederim" dedi.

Daha sonra Ak Parti Grup Başkanvekili Tokat Milletvekili Prof. Dr. Coşkun Çakır işçi haklarıyla ilgili hükümet olarak daima en üst düzeyde katkı sağladığımızı biliyorsunuz. Daha 6 ay gibi kısa bir süre olmadan taşeron işçilere de sosyal güvence ve kadro anlamında vadettiğimiz sözleri tutmanın haklı gururunu ifade etmek istiyorum. Bugün bir kez daha buradaki tablo beni bahtiyar etti. İşte özlenen 1 Mayıs tablosu. Kardeşlik hukukunun tesis edildiği birlik ve beraberliğin en üst düzeyde olduğu; kavganın, çatışmanın yaşanmadığı Emek ve Dayanışma Gününün tüm Türkiye'ye örnek teşkil etmesini diler, ailelerinizle birlikte nice özel günlere kavuşmanızı Yüce Allah'tan niyaz ederim.