BIST 1.454
DOLAR 8,47
EURO 10,28
ALTIN 507,32
HABER /  SEÇİM  /  YEREL SEÇİMLER 2019

AK Parti Ankara adayı Mehmet Özhaseki 111 projeyi tanıttı

AK Parti Ankara adayı Mehmet Özhaseki, 31 Mart 2019 yerel seçimlerini kazanması halinde Ankara'ya yapacağı projeleri sinevizyon eşliğinde tanıttı.

Abone ol

AK Parti Ankara Büyükşehir adayı Mehmet Özhaseki, 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimleri öncesi Ankara için hazırladığı projelerini basın toplantısıyla tanıttı. Özhaseki'nin projeleri arasında; çocuk şehirleri, millet parkları, 55 bin kişilik stat, kültür yolu ve akıllı şehir vadileri yer alıyor. Özhaseki'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

24 SAAT AÇIK KALACAK KÜTÜPHANELER
''Kültür yolu projesini Ankaramıza kazandıracağız. Özel yürüyüş yolları yapılacak. Onlarca proje var. İkinci başlığımız sosyal projeler alanında. Uyanık kütüphaneler... 24 saat açık olan mekanlardan bahsediyorum. Birçok öğrenci ders çalışmak için uygun fırsat bulamıyor. Bu kütüphaneler 24 saat açık olacak. 10 tane kadar 7/24 çalışacak kütüphaneler olacak.

ÇAY ÇORBA ÇAMAŞIR
Öğrencinin yoğun olduğu yerlerde bu projeleri hazırladık. 3Ç diye tarif ediyorlar çay çorba çamaşır... Okul bölgelerinde girişlerde çocuklara kupa içerisinde çorba içebilecekleri imkan. Çamaşırını teslim edip okuldan çıkınca tertemiz alıp götürebileceği bir ortam.


Üçüncü bölümümüz çevre alanında. Çevre bizim için önemli. Sıfır Atık Projesi. Sıfır atık olur mu? Evet oluyor. 1 yıl kadar neredeyse bakanlığımızda uyguladık. Sonradan değerli Cumhurbaşkanımızın eşleri Emine Hanımefendi bu projeyi sevdi himayesine aldı bütün Türkiye'ye yaygınlaştırma emri verdi. Bir taraftan doğayı kirletmeden ekonomiye döngü olarak bunu geri kazanabiliriz. Şu anda Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na çöp kamyonları uğramıyor.

ÇOCUK ŞEHRİ PROJELERİ
Bir başka konu sahipsiz dışarıdaki hayvanlarlar ilgili. Bunlara barınaklar yapabiliriz ama adeta hayvan hapishanesi haline dönüştürmemek lazım. Çocuk şehri projeleri... Yaklaşık 1 milyon metrekare üzerinde yapacağız bunu. İçerisinde 100'den fazla etkinlik var. 2019 baharında başlarız 1 sene sürmeden de bitiririz diye düşünüyorum. Bütün mahallelerde etüt merkezleri kreşler ve çocuk oyun evlerinin yapılması.

13 ADET MİLLET PARKI YAPILACAK
Beşinci bölüm yeşille ilgili. Tam 13 adet Millet Parkı yapılmasını planladık. 3 tanesi zaten bakanlık döneminde bildiğimiz yerler ama 10 tanesi yeni başlayacağımız yerler. Millet kıraathaneleri de yer alıyor.

BOŞALACAK ASKERİ ALANLAR YEŞİL OLACAK
Ankara için de özel bir durum daha var o da askeri alanların Ankara dışına taşınması boşalan kamu binalarının yerlerinin ne olacağı hususu. Sayın Cumhurbaşkanı çok acil bir durum olmadıkça tamamının yeşil alan olacağı sözünü verdi.

YAŞANABİLİR HAYVANAT BAHÇESİ
Cebeci Stadı da Millet Bahçesi olarak hizmet edecek. Hayvanat bahçesi hazırladık yeri de hazır.

AKILLI ŞEHİR VADİSİ
Yerel kalkınma projelerine önem veriyoruz. Ankara Fuar Alanı kısa sürede tamamlanacak. Akıllı şehir projeleri... Her şey akıllı elektronik olmaya başladı. Zamanımız değişim çağı. Akıllı şehir vadisi yapıyoruz. Ulaşımdan çevreye enerjiden altyapıya kadar her işin akıllı olarak çözümlendiği bir ortamdan bahsediyorum.

55 BİN KİŞİLİK STAT
Spor projeleri hususunda 19 Mayıs Stadyumu ve Spor Kompleksi. Ankara 55 bin kişilik muhteşem bir stat ve komplekslerine kavuşmuş oluyor. 1-2 ay içerisinde bunun temeli atılıyor.

KIZILAY'DAN HAVAALANINA KADAR KESİNTİSİZ HAT YAPILACAK
Kızılay'dan havaalanına kadar kesintisiz hat yapılacak. Bizim ulaşım hattında kullandığımız ana aksların kesintisiz olması hususu. İki yerde yine ışık var. Samsun Eskişehir Konya İstanbul istikametinde yapılacak alt geçit üst geçitler var.

''PARK ET DEVAM ET" PROJESİ'
Park et devam et projesi. Bütün dünyada insanlar yolları genişleterek trafikleri rahatlatmıyorlar. Toplu taşımayı özendiriyorlar lüks konforlu hale getiriyorlar. Metro duraklarının tamamında araçlarımıza otopark yeri sağlamamız lazım.''

ÖNCEKİ HABERLER
Burak Yılmaz Beşiktaş'a geldi sözleri Kemal Sunal'ı hatırlattı
Babalar Günü için süper fırsatlar!
Hac kayıt ücreti kaç para hangi bankaya ödenecek-2019
Motorine indirim dolar kuruna takıldı
Genç kız Erdoğan'dan öyle bir şey istedi ki! Çok bela bir kızın var
İHH'den 10 ülkeye 51 bin 380 Kur'an-ı Kerim
Türk hekimi Kudsi Öncü Migren'i bitirecek cihazı üretti
Kıdem tazminatı 2019 ne kadar oldu en düşük kaç para
İkizler burcunu 2019 yılında neler bekliyor? Hande Kazanova
Satın aldığı poşeti 'memnun kalmadım' diyerek iade etti
Yorumlar 40 yorum