BIST 2.444
DOLAR 16,75
EURO 17,49
ALTIN 974,84
HABER /  POLİTİKA  /  AK PARTİ

AK Parti adayı Uğur Işılak'tan 15 Nisan sürprizi

AK Parti İstanbul 3.bölgeden 9.sırada aday gösterilen Uğur Işılak, 15 Nisan'da bir sürprizinin olduğunu söyledi.

Abone ol

AK Parti İstanbul 3.bölgeden 9.sırada aday gösterilen ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde Recep Tayyip Erdoğan için 'Dombra' şarkısını değiştirerek yazan Uğur Işılak, katıldığı bir televizyon programında "Kadının fıtratında erkeğe köle olmak var" demesinin ardından özellikle sosyal medyanın kendisine verdiği tepki ve hakkında yapılan haberler için, Haziran'a kadar bu tür haberleri beklediğini, dolayısıyla da muhatap olmayacağını belirtti.

IŞILAK'TAN "15 NİSAN SÜRPRİZİ"


Işılak ayrıca,15 Nisan tarihine işaret ederek, çok büyük sürprizlerle geleceğini söyledi, yeni bir seçim şarkısının yapılabileceği sinyalini, "15 Nisan’da aday tanıtım toplantısında belli olacak zaten. Yeni eserler var. Erol Olçak Bey çok güzel bir hazırlık yaptı. Bu seçim kampanyasında da benimle alakalı olan kısmı sürpriz olsun..." sözleriyle verdi.

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI LİSTESİ 2015- TIKLAYINIZ 

"AK PARTİ DURURKEN..."

Haber7'ye konuşan Işılak, adaylığı ve seçimlerden beklentisi üzerine açıklamalarda bulundu. Işılak, "Millete hizmet yolunda başka bir partiden de teklif gelse yine aday olur muydunuz?" sorusuna "AK Parti varken böyle bir şey söz konusu olamaz." diye yanıt verdi.

ugur-isilak-.20150410104118.jpg

İşte Işılak'ın o açıklamaları: 

SAHNELERDEN AYRILACAK MI?

15 Nisan’da Ankara’da adaylar tanıtılacak. Seçim besteleri seslendirilecek, sloganlar paylaşılacak. Partinin manifestosu okunacak. Biz de o günden sonra sahaya inmiş olacağız. Fakat bizim için sahne de saha sayılır...

MECLİSTE NASIL BİR UĞUR IŞILAK OLACAK?

Başarının sırları vardır. Mesela batıya göre başarı: Çok kazanmak, çok büyümek, fazla hükmetmek... Bizim aldığımız milli ve manevi terbiyeye göre başarı: Bir gönle girebilmektir. Yar da o gönüldedir Yaradan da..

Ekonomist değilim, hukukçu değilim... Bir sanat adamıyım nihayetinde. 30 yıldır bizi bu yüzden seviyorlar. Ozanlık geleneğini yaşattığımız için meydanlar dolup taşıyor konserlerimizde. Kültür, sanat, edebiyat, müzik adına iz bırakacak şeyler yapmaya niyetliyiz inşallah. Hele bir 7 Haziran gelsin. Vakti zamanı geldiğinde neyi ne kadar yapabildiğimiz belli olacaktır. “Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz.” diyelim Ziya Paşa gibi...

IŞILAK'IN YENİ TÜRKİYE TANIMI

Yeni Türkiye, statükonun, yasakların, baskının, darbenin, muhtıranın, enflasyonun, istikrarsızlığın, hedefsizliğin, vizyonsuzluğun, geri kalmışlığın tarih olduğu Türkiye’dir.

Yeni Türkiye; eskiyen kafaların, değer tanımazların, iki günlük faizle yedi sülalesinin geleceğini teminat altına alanların, ülkeyi şahsi arazisi gibi görüp dilediği kadar onu parselleyenlerin, laf üretip iş üretemeyenlerin, milletine ve devletine dair derdi olmayanların, karanlık odakların, derin ve paralel yapıların tasfiye edildiği ülkedir.

BAŞKANLIK SİSTEMİ

Başkanlık sistemi de demokratik bir yönetim şeklidir. Bunda korkacak ne var ben anlamış değilim. Konu aslında başkanlık sisteminin bu ülkeye uyup uymadığı değil, bu meseleyi kimin dillendirdiği ile ilgili.

Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesiyle eski parlamenter sistem özelliğini kaybetmiştir aslında. 7 Haziran bir dönüm noktası olacak inşallah.

ÇÖZÜM SÜRECİ

Meselenin bir kardeşlik projesi olduğunu toplumun bütün katmanlarına anlatmak gerekir. T.C devletinin hiçbir Kürt kökenli vatandaşına farklı bakmadığını, Doğu ve Batı kültürünün, ülkemize ait zenginliklerimiz olduğunu, 72 milletin bu ülkede asırlar boyunca kardeşçe yaşadığını, huzurun, mutluluğun ve refahın birlik ve beraberlik içinde yaşayarak elde edileceğini, dış mihrakların bizi bölmek suretiyle kirli emellerine ulaşmak istediğini, bizi bir Irak, Suriye, Afganistan, Mısır'a çevirerek direncimizi kırmak istediklerini herkese anlatabilmeliyiz. Çözüm sürecine biraz da buradan bakmak gerekir.

SEÇMEN DOMBRA'YI NEDEN BU KADAR SEVDİ?

Seçmen bu eserde kendisini buldu. Liderini buldu. Sevdasını buldu. Mazisini buldu.

ugur-isilak.20150410104107.jpg 

SOSYAL MEDYA TOPA TUTTU!

Milletvekilliği konusunda da hem Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun daveti üzerine aday olmayı kabul ettiğini söyleyen Uğur Işılak, kadının "Erkeğe ait olduğunu ve bunun fıtrat olduğunu" ifade ederek "Ben sahip olurum, sen ait olursun" dedi, sosyal medyada Uğur Işılak'ın bu açıklamaları dalga dalga yayıldı.

UĞUR IŞILAK NE DEMİŞTİ?

Işılak, "Her feministin gönlünde bir kocaya meftun olmak, onun kölesi olmak, onun bireyi olmak, ona ait olmak gibi bir hissiyat yoksa gelsin karşıma çıksın. Her kadının içinde fıtri olarak bu var. Bu yokmuş gibi hareket etmek fıtrata aykırı hareket etmektir ki onlar kesinlikle mutlu değiller. Ben o feministlerin mutlu olduğunu zannetmiyorum. Kadının tabiatı bağlanmaktır, ait olmaktır. Erkeğinki öyle değildir. Erkek kadına ait olmaz, sahip olur. Bazı kadınlar bunu karıştırıyor; ben sahip olurum, sen ait olursun" sözlerini sarf etti.

ÖNCEKİ HABERLER
Bir tabak yüzünden öldürüldü
Bir tabak yüzünden öldürüldü
Cari açık beklentileri aştı
Cari açık beklentileri aştı
TRT Müzik yetenek avına çıkıyor
TRT Müzik yetenek avına çıkıyor
4G dönemi başlıyor ihale tarihi belli oldu
4G dönemi başlıyor ihale tarihi belli oldu
Aldatıldığını düşünen koca dehşet saçtı
Aldatıldığını düşünen koca dehşet saçtı
Mars'a 39 günde yolculuk
Mars'a 39 günde yolculuk
Bank Asya'dan BDDK açıklaması
Bank Asya'dan BDDK açıklaması
Soylu'dan iddialı AK Parti oy tahmini!
Soylu'dan iddialı AK Parti oy tahmini!
Patateste büyük vurgun
Patateste büyük vurgun
Milyonlarca emekliye 100 lira zam!
Milyonlarca emekliye 100 lira zam!