HABER /  MEDYA

Ahmet Hakan'dan papaz Brunson'a açık mektup

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, papaz Brunson'a yazdığı açık mektup yazdı. Hakan, mektupta "Sayın Rahip, serbest kalamıyorsan bil ki bunun sorumlusu biraz da Trump'tır. Senin yerinde olsam hemen Trump'ı telefonla arar, yeter daha fazla germe ortamı' falan derim" ifadelerini kullandı.

ABD'nin ekonomik saldırıya gerekçe gösterdiği papaz Brunson gündemin ilk sırasında. İki ülke ilişkilerini geren Brunson'a Hürriyet yazarı Ahmet Hakan bugünkü köşesinde açık mektup yazdı.  Hakan'ın 'Rahip Brunson'a çok açık bir mektup' başlıklı yazısı şöyle:

"SORUMLU EN FAZLA TRUMP'TIR"
Sayın Rahip!
Eğer Trump çıldırmış gibi Türkiye’ye karşı saldırıya geçmeseydi...
Muhtemelen seni ev hapsine çıkaran Türk yargısı, çok kısa bir süre sonra da serbest bırakacaktı.

Gidişat o yöndeydi. Fakat Sayın Rahip... Trump öyle akılsızca, öyle küstahça, öyle gözü dönmüşçesine “Saldıray Abi” edasına büründü ki... Yeryüzünün en adil mahkemesinin bile elini kolunu bağlayacak bir durumun oluşmasına neden oldu.

Sayın Rahip!
İşte tam da bu nedenle diyorum ki: Serbest kalamıyorsan bil ki bunun sorumlusu biraz da Trump’tır. Ne birazı yahu! Sorumlu en fazla Trump’tır! Benden duymuş olma ama bil ki Trump sana en büyük kötülüğü yapıyor şu sıralar.

Sayın Rahip!
Ben senin yerinde olsam... Hemen Trump’ı telefonla arar... Ve “Yeter abi! Gözünün yağını yiyeyim yeter! Yeter daha fazla germe ortamı” falan derim."

Yorumlar 1 yorum