YAZARLAR

Ahmet Davutoğlu'nun gidişi, İnternethaber'in 16. yıldönümü

16 yıl boyunca bizimle birlikte yol alan, bizimle yolunu ayıran, İnternethaber'in bugünlere gelmesinde emeği olan herkese, ama herkese selam olsun!

AK Parti'nin sonkongresinde, Ahmet Davutoğlu'nun"lider" olamayacağını ve sadece GenelBaşkan olduğunu yazdım diye, Başbakan'ın BasınDanışmanı Osman Sert tarafındancezalandırıldım.

Dahası var... 

O yazı, Süleyman Özışık'ın TRT'dekiprogramına da engel oldu. 

Osman bizden biriydi daha önce. Ahmet Bey'in Başbakanolmasıyla birlikte başka biri oldu. Osman'la ilgili yazacak çok şeyvar ama; özetle bu arkadaş kibrin esiri oldudiyebilirim. 

Osman gibi AhmetDavutoğlu'nun etrafını saran birkaç kişinin yanlışyönlendirmesiyle, bugünlere geldik. Binali Yıldırım'ın oğluylailgili şer odaklarına servis edilen o fotoğraf, bana göre bardağıtaşıran son damla oldu. 

Nasuhi Güngör'ün dediği gibi, AK Parti AhmetDavutoğlu ile devam edemezdi. 

Etmedi, edemezdi!

Ahmet Davutoğlu'na kalsaydı, Türkiye 7 Haziran seçimlerisonrasında kaosa sürüklenecekti. "Koalisyonsevdası"yla yanıp tutuşan Ahmet Davutoğlu'nun önünü herkesçok iyi biliyor ki, Cumhurbaşkanı Erdoğan kesti. Erdoğan koalisyonasıcak bakmayınca, 1 Kasım seçimleri yapıldı ve AK Parti, Erdoğan'ınsayesinde zafere ulaştı.

1 Kasım zaferiydi aslında Davutoğlu ve etrafındaki kişilerinbaşını döndüren. "Biz" yerine, "ben" demeyi tercih ettiler."Erdoğan'ın medyası varsa bizim medyamız daolmalı" dediler. Erdoğan'a sabahtan akşama kadarküfür eden Taraf'la kolkola girdiler. Genel Başkanlıkyolunu nasıl nakış gibi işledilerse, liderlik yolunda da aynı yoluseçme Karar'ı aldılar. Davutoğlu veekibi yaptıklarıyla sadece kendilerini değil, bir çok kişiyiateşe attılar.  Davutoğlu'nun kongrekararıyla birlikte o kişiler dünden itibaren cayır cayır yanmayabaşladı. 

Özeti...

AK Parti Hareketi'nin liderine gizlikapaklı ya da açıktan yaptıklarının bedeli çok ağır oldu. Bundansonra, ne Ahmet Davutoğlu'nun ne de onu yanlışyönlendirenlerin iflahı mümkün değil. 

Geçmiş olsun!

Erdoğan'dan dönenoperasyon

Ahmet Davutoğlu, aslında göreve geldiği ilkgünlerde büyük bir hatanın altına imza attı. AK Parti GenelMerkezi'ndeki koltuğuna oturur oturmaz, Erdoğan'a yakınetkili bir Genel Başkan Yardımcısı'nın ekibini görevdenaldı.

Bu operasyon istifa getirmişti. 

Sözünü ettiğim Genel Başkan Yardımcısı ekibigörevden alındı diye istifa etti.

Tayyip Erdoğan'ın müdahalesi sonucu,Davutoğlu geri adım atmak zorunda kalınca verilen istifa dilekçesiçöpe atıldı.

İşte o günden sonra Erdoğan'ın güvenisarsıldı. 

Davutoğlu sonraki günlerde hatasını telafietmek yerine daha çok hata yaptı. Ulaştırma BakanlığıMüsteşarlığı'na Süleyman Karaman'ı ısrarla atamadı mesela.AK Parti tek başına iktidar olmasına rağmen,Karaman gibi bir çok işinin ehli kişinin atamasına engel olduDavutoğlu. 

Özeti...

Çekirge daha fazla sıçrayamadı!

İnternethaber 16yaşında

Aslında bugün İnternethaber'in 16 yıllıkserüvenini yazacaktım. 2000 yılında başlattığımız yolculuk, çokşükür bugün itibariyle 16 yılını doldurdu. 

Ûstad'a buradan selam olsun!

16 yıllık yolculuğumuzda bizi hiç yalnız bırakmayanokuyucularımıza bin selam olsun! 

16 yıl boyunca bizimle birlikte yol alan, bizimle yolunuayıran, İnternethaber'in bugünlere gelmesinde emeği olanherkese, ama herkese selam olsun!

İnternethaber büyüdükçe düşman sayımızartıyor!

Ama dostlarımızın sayısı, bize düşman olan herkesi ezipgeçiyor. 

İki kişi ile başlattık bu yolculuğu... 

Ben ve Süleyman Özışık. 

16 yılda 60 kişilik dev bir aile olduk. 

Şükürler olsun!

Kutlu olsun!

İyi ki varsınız... 

Siz olmasaydınız İnternethaberolmazdı!

Hep birlikte nice yıllara dostlar... 

Yorumlar70 yorum