BIST 1.411
DOLAR 8,71
EURO 10,39
ALTIN 497,08
HABER /  GÜNCEL

"Ahmet Davutoğlu 15 Temmuz gecesi nerede saklandı?"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile AK Parti Milletvekili Ahmet Davutoğlu polemiğinde tansiyon ve suçlamalar giderek daha da sertleşiyor. Davutoğlu'nun 17-25 Aralık ve MİT Tırları suçlamalarına MHP'den 15 Temmuz ve FETÖ'lü cevap geldi.

Abone ol

Eski başbakanlardan AK Parti Milletvekili Ahmet Davutoğlu'nun Kerkük önerilerine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ateş püskürmesiyle başlayan Davutoğlu-Bahçeli polemiğine, MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın çok ağır bir mektupla katıldı. Semih Yalçın, "Davutoğlu 15 Temmuz gecesi nerede saklandı" diye sordu. 

Davutoğlu-Bahçeli kavgası Bahçeli'nin, "Cumhurbaşkanı, Bakanlar Kurulu, TSK, güçlü bir irade ile ağız birliği içindeyken eski Başbakan'ın aykırı beyanat vermesi gafillik ve garabettir. Durdun durdun da şimdi niye ortaya çıktın? Sen hangi yüzle konuşuyorsun?" sözleriyle start almıştı. Bahçeli'yi MİT TIR'ları konusunda 'FETÖ ile aynı dili kullanmakla' suçlayan Davutoğlu da, MHP liderinin 17-25 Aralık'ın siyasi sözcülüğünü yapmakla suçlayıp, makam odasına yaptırdığı 17:25 saati ile vurmuştu. 

'DERİNLİK'ADI ALTINDA APTALCA, AHMAKÇA...

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, Davutoğlu'nun Bahçeli'ye yönelik yaptığı açıklamaya yanıt verdi. İsim vermeden Bahçeli'nin 17-25 Aralık sürecinde FETÖ ile işbirliği yaptığını iddia eden Davutoğlu'na yanıt veren Yalçın'ın, "AKP milletvekili Ahmet Davutoğlu'nun şaşkın beyanatı üzerine" başlıklı açıklamasında, sert ifadeler kullandı.

"Mazul ve sakıt (azledilmiş ve düşmüş) başbakanlardan Ahmet Davutoğlu, yemeyip içmeyip Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin dünkü grup toplantısında yaptığı açıklamalara ilk akşamdan telaş ve tahrik edici bir üslupla cevap yetiştirmiştir" denilen açıklamada, 
"Davutoğlu, dışişleri bakanlığı ve başbakanlığı döneminde 'stratejik derinlik' adı altında uygulamaya koyduğu aptalca, ahmakça ve afaki politikalarla zarar verdiği partisinin arkasına saklanarak MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'ye hadsizce dil uzatmıştır" ifadeleri kullanıldı.

İşte Semih Yalçın'ın açıklamasından satır başları:

KİMLİKSİZ, KÖTÜ NİYET ESİRİ!..

Davutoğlu suçüstü basılmış, yüzsüzlüğünün kurbanı, kimliksizliğinin ve kötü niyetinin esiri olmuştur. Bu şahıs, siyaset düşüğü, siyaset safrası olarak bir kenara atılmış, unutulmaya başlamıştır. Bu itibarla, kendisine yönelik doğrudan veya dolaylı bütün değerlendirme ve tenkitleri kamuoyunda hatırlanmak, küllenmiş varlığını belli etmek için fırsat görmektedir. 

KONYA'NIN SABUN FABRİKASI YETMEZ

Ahmet Davutoğlu siyaseten mevta, ahlaken imha, fikren ve vicdanen yok hükmündedir. Sayın Davutoğlu, geçmişteki yanlış ve günahlarını unutturmak için çırpınsa da biz kendisine birer birer hatırlatacağız. Türkiye'nin; çok sayıda uluslararası krizi kucağında bulması Davutoğlu'nun marifeti, beceriksizliğinin eseri, gayri milli bakışının sonucudur. Davutoğlu'nun siyasi hatalarla batırdığı başbakanlık makamını yıkamaya Konya'nın sabun fabrikaları bile yetmemiş; ortaya çıkan pis kokuların dağıtılmasının çaresi, kirliliğin ve kötü kokunun kaynağını kurutmakta bulunmuştur.

HEM KENDİ ÇUVALLADI HEM ÜLKEYİ ÇUVALLATTI...

Diğer taraftan, "Yeni Osmanlılık" Davutoğlu için bir tür siyaset oyuncağı, siyasi istismar vasıtası yapılmıştır. Ama bu oyuncak hem kendisinin hem de Türkiye'nin başına nice gaileler ve musibetler açmıştır. Davutoğlu, bölgemizin gerçeklerini, uluslararası ilişkilerin seyrini, tarih ve coğrafyanın çağrılarını görmeyerek zalimlerin ağına düşmüş, ürettiği Irak ve Suriye politikalarıyla hem kendisini hem de ülkemizi çuvallatmıştır.

BIRAKIN EMEVİ CAMİSİNİ, SÜLEYMAN ŞAH'I BİLE...

Suriye krizi baş gösterince, birkaç gün içinde Suriye'deki rejiminin yıkılacağını öne sürerek Sayın Erdoğan'ı yanıltmış, yanlışa sürüklemiştir. Emevi Camii'nde namaz kılınacağına dair yavelerinin kaynağı da dipsiz Davutoğlu'dur. Bırakınız Emevi Camii'nde namaza durmayı; sınırlarımızın hemen dibindeki ata yadigârı vatan toprağı olan Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu, aziz ecdadımızın bir sandığa koyulan kemiklerinin taşınmasından sonra rezilce terk edilmiştir. Davutoğlu, taşınma işlemleri dolayısıyla PYD'ye teşekkür edecek kadar küçülmüş, yerin dibine girmiştir. PKK/PYD'nin Suriye'de güçlenmesinde en büyük vebal Davutoğlu'na aittir.

Bahçeli'den Davutoğlu'na zehir zemberek sözler

 BARZANİ İLE DAVUTOĞLU ARASINDAKİ BENZERLİK

Ahmet Davutoğlu, ABD tarafından Suriye'de PYD eliyle oluşturulmak istenen terör devletini öngörememiştir. Çünkü durduğu yer yanlış, baktığı yer çukurdur. Bölgede Rusya faktörünü görmezden gelmiştir. Suriye rejiminin dinamiklerini iyi tahlil edememiştir. Barzani'nin çocukluk hayallerini süsleyen bağımsız Kürdistan rüyasıyla Davutoğlu'nun stratejik bönlükleri arasında psikolojik benzerlikler bulunmaktadır. (...) Davutoğlu'nun ayağı yere basmayan fikir ve görüşleri yüzünden Ortadoğu, Balkanlar ve Orta Asya'daki itibarlı Türkiye imajı büyük zarar görmüştür.

KİZİROĞLU OLMAK İSTEDİ AMA KRİZOĞLU OLDU

Türkiye'nin dünyada ve bölgesinde içinden çıkılması zor krizlere sürüklenmesinde en büyük suç ve sorumluluk Kiziroğlu olmaya özenen, ama krizoğlu olarak tarihe geçen Davutoğlu'nundur. Onun döneminde FETÖ'ye arka çıkılmış, devletin en hayati kurumlarındaki FETÖ'cüler gereğince temizlenemediği için Türk Milleti bölücü örgüte doğrudan hedef olmuştur. (...) Sabık, mazul ve sakıt başbakan Ahmet Davutoğlu'nun günahları sıralanmakla bitmeyecektir. Davutoğlu, yurt dışındaki FETÖ okullarının himayesi için diplomatik temsilciliklerimizden istekte de bulunmuştur. Davutoğlu'nun himayeci politikaları yüzünden FETÖ'cüler 15 Temmuz'un zeminini hazırlayabilmişlerdir. Bütün bunlara rağmen utanıp sıkılmadan hâlâ kerameti kendinden menkul dış politika stratejileri yumurtlamaya devam etmektedir.

NİYE AZLEDİLDİĞİNİ HENÜZ İDRAK EDEMEMİŞ

Sultan Birinci Abdülhamit döneminde sırf isimleri "Mehmet" olduğu için sadarete getirilen ve çapsızlıkları ortaya çıkınca kısa sürede görevine son verilen 7 paşadan biri olan Yağlıkçızade Derviş Mehmet Paşa gibi, Ahmet Davutoğlu da isim ve soyadında bir keramet bulunmadığı kısa sürede anlaşılarak azledilmiştir. Buna rağmen Sayın Davutoğlu niye azledildiğini henüz idrak edememiştir. Modern Yağlıkçızade Ahmet Davutoğlu, hem kel hem fodul, hem suçlu hem de şuursuzdur.

KENDİNİ SİYASETİN MUSA'SI SANIP DELİ MUSALARA KARIŞTI

Davutoğlu'ndan Bahçeli'ye: Biz seni 17:25 Aralık saatiyle biliriz

 Kendini Mehdi zanneden FETÖ elebaşı gibi, başbakanlığı döneminde üstün hizmetler verdiğine inanan Davutoğlu da hezeyan içindedir ve halüsinasyon görmektedir. Türkiye'nin başına ördüğü çorapların farkında olmayan mazul başbakan Davutoğlu, Kerkük için 10 maddelik öneride bulunduğuna, Sayın Devlet Bahçeli'nin açıklamalarına yine 10 maddelik bir cevap metni hazırladığına göre acaba kendini siyasetin Musa'sı mı sanmaktadır? Yoksa Deli Musalara mı karışmıştır?

15 TEMMUZ GECESİ NEREDE SAKLANDI?

Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Başbakan ve Dışişleri Bakanı uzun süredir kendisinin halt ve pisliklerini temizlemek için çaba gösterdiğini fark etmemiş midir? Etrafındakilere ve kendisine geçmişte büyük bir iyi niyetle imkân tanıyanlara zarar verdiğini neden görmek istememektedir? Kuyruğunu kıstırıp susacağına neden aşağı mahalle lafçıları gibi konuşmakta, niçin çenesini kapamamaktadır? İktidara karşı dolaylı bir yıpratma stratejisi mi takip etmektedir? Uluslararası aktörlerin ajanı olan Aydınlıkçıbaşı gibi sübliminal mesajlar vererek iktidarı yıpratmayı mı hedeflemektedir? Sahi, Sayın Davutoğlu 15 Temmuz 2016 gecesi nerede saklanmıştır?

BOŞUNA "SEROK" OLMADIN!..

Barzani ancak senin gibi konuşur, Kerkük'e ancak senin gibi bakardı. Türkiye ön aldıkça arkaya düşüyor, Türkiye bölgeye müdahil oldukça stratejik derinliğin kâbusuyla uyanıyorsun. Milli birlik ve beraberlikten ürküyor, 15 Temmuz sonrası inşa edilmiş sağlam mukavemeti baltalamak için her fırsatı, her ihtimali namertçe kolluyorsun. Kerkük Türk'tür sözüyle sarsılıyor, milli bekanın müdafaasından tek kelimeyle öcü gibi korkuyorsun. Boşuna serok olmadın. Boşuna iktidarında rezaletlere imza atmadın. Kimsin, neye hizmet ediyorsun, hangi hain emelleri gözetiyorsun?

HESABA ÇEKİLECEĞİN GÜNLER HIZLA YAKLAŞIYOR

Taşkent'li yörük olarak Kobaniye selam vermekten, Barzani'yi omuzunda gezdirmekten hiç mi utanmadın? Pensilvanya'dan aldığın sufleler, FETÖ'yle yaptığın verkaçlar kara bir leke gibi alnına çalındı. Hâlâ ıslah ve terbiye olmadın. Sen kim, Genel Başkanımıza sataşmak ve saldırmak kim? Sana tavsiyemiz, haddini bileceksin, sabrımızı daha fazla zorlamayacaksın. Kripto damarın tutuyor, Pensilvanya özlemin canlanıyor, ama hesaba çekileceğin günler de hızla yaklaşıyor...

ÖNCEKİ HABERLER
Esra Erol Gamze nişanlısı Özgür ile barışacak mı?
Esra Erol Gamze nişanlısı Özgür ile barışacak mı?
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Korkunç! Genç kızı yakarak öldürdüler sonra da...
Korkunç! Genç kızı yakarak öldürdüler sonra da...
 Memurları sevindirecek haber! Mesai ücreti artıyor
Memurları sevindirecek haber! Mesai ücreti artıyor
Çavuşoğlu: ABD dayatmalarına boyun eğmeyiz
Çavuşoğlu: ABD dayatmalarına boyun eğmeyiz
Çukur'dan ilk sahne geldi Show Tv'de ne zaman başlayacak?
Çukur'dan ilk sahne geldi Show Tv'de ne zaman başlayacak?
Faruk Akdoğan kimdir? Hayatı, ailesi hakkında bilinmeyenler...
Faruk Akdoğan kimdir? Hayatı, ailesi hakkında bilinmeyenler...
 Çipras'tan şaşırtan açıklama! Türkiye'ye saygı duyuyoruz
Çipras'tan şaşırtan açıklama! Türkiye'ye saygı duyuyoruz
Melih Gökçek nerede? Kehanet tuttu Gökçek herşeyi iptal etti
Melih Gökçek nerede? Kehanet tuttu Gökçek herşeyi iptal etti
Suriye'de şok gelişme! O silahlar PKK'nın eline geçti
Suriye'de şok gelişme! O silahlar PKK'nın eline geçti
Yorumlar 30 yorum