BIST 1.471
DOLAR 7,42
EURO 8,97
ALTIN 412,30
HABER /  GÜNCEL

Ahmet Burak Erdoğan kimdir eşi ve çocukları şirketleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çocukları arasında en büyük olan Ahmet Burak Erdoğan. Kamuoyu Bilal Erdoğan'ı yakınan bilse de ailenin ticaretle uğraşan bireyi Burak Erdoğan. Peki Burak Erdoğan kimdir eşi ve çocukları var mı?

Abone ol

Ahmet Burak Erdoğan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en büyük oğludur. Armatörlük yapan Ahmet Burak Erdoğan siyaset sahnesinde yer almamaya dikkat ediyor. Ahmet Burak Erdoğan, 4 Temmuz1979 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Annesi Emine Erdoğan, babası T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Ahmet Burak Erdoğan'ın kardeşleri Bilal Erdoğan(d.1980), Sümeyye Erdoğan(d.1985), Esra Erdoğan(d.1981) dır.

Kaptanpaşa İlkokulu'ndan mezun olan Ahmet Burak Erdoğan, Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesinden mezunu. Bilgi Üniversitesi’nde okuyan Ahmet Burak Erdoğan, İngiltere’nin başşehri Londra’da burslu olarak ekonomi eğitimi aldı. Ahmet Burak Erdoğan İstanbul Kasımpaşa askeri hastanesinin verdiği rapor ile askerlikten muaf tutuldu.

Ahmet Burak Erdoğan amcası Mustafa Erdoğan ve halasının eşi Ziya İlgen ile birlikte 10 Nisan 2006’da Turkuaz Denizcilik adlı şirketi satın aldı, şirketin ismini de Bumerz Denizcilik olarak değiştirdi. Burak Erdoğan, daha sonra amcası ve halasının eşinden ayrı olarak 19 Ocak 2007 tarihinde Mecit Mert Çetinkaya ile yüzde 50 hisseyle ortak MB Denizcilik Taşımacılık Limited Şirketi’ni kurdu. MB Denizcilik, kuruluşundan 18 gün sonra 6 Şubat 2007 tarihinde Hasan Doğan’ın sahibi olduğu Gürgem Denizcilik’ten 95 metre uzunluğunda olan Safran 1 adlı yük gemisini satın aldı.

Burak Erdoğan, 2012 yılının başında 2. gemisi 170 metre uzunluğunda, 23 metre genişliğindeki kuru yük gemisi Eternal Confidence isimli gemiyi satın alarak adını “Sakarya” olarak değiştirdi. Ahmet Burak Erdoğan, 12 Mart 2012 tarihinde sermaye artışına giderek MB Denizcilik Şirketinin sermayesini 2 milyon 650 bin TL'ye yükselterek, şirketin yüzde 99 hissesini Mecit Mert Çetinkaya'dan satın aldı. Burak Erdoğan’ın şirketi daha sonra sırasıyla G. İnebolu, Cihan, Bosna ve Pretty isimli gemileri filoya kattı. Burak Erdoğan’nın sahip olduğu 5 geminin toplam taşıma kapasitesi 92 bin ton. Buna karşın yeni sahip olduğu Pretty (Cici) adlı gemi tek başına 91 bin 971 ton yük taşıyabiliyor.

BURAK ERDOĞAN'IN EŞİ KİMDİR : Burak Erdoğan, 23 Şubat 2001 tarihinde Rizeli Ketenci ailesinin kızı ve İmam Hatip Lisesi’nden sınıf arkadaşı Sema Ketenci ile sade bir törenle evlendi. 

ÖNCEKİ HABERLER
Trabzon'da kadın hastanın karnından çıktı doktor şoke oldu
FETÖ davasında darbecinin avukatı duruşmayı gerdi
İbrahim Kalın'dan ABD açıklaması
CHP grup toplantısı canlı yayını Kılıçdaroğlu belgeleri ne?
OECD'den Türkiye için çok sevindirecek karar!
Kemal Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan belgeleri neler? Günün bombası
İsrail Ordusu bir sonraki savaşta hedefteki ismi açıkladı
Erdoğan'ın gideceği ülkede terör operasyonu! Bomba...
Bilim insanları kelliğe çare buldu
Emekli 2018 enflasyon zammı SGK - Bağkur ne kadar olacak?
Yorumlar 12 yorum