BIST 1.402
DOLAR 8,33
EURO 9,90
ALTIN 484,31
HABER /  POLİTİKA

Ahmet Arslan'dan İnce'ye köprü ücreti tepkisi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İstanbul'a yapılan 3. köprü geciş ücretinin 114 lira olduğunu söyleyen Muharrem İnce'ye tepki göstererek, "17 lira yerine, 114 lira dersen bu millet sadece sana gülmekle kalmaz, seni kınar." dedi.

Abone ol

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, köprü ücretlerinin yüksek olduğunu söyleyen İnce'nin rakamları saptırdığını açıkladı. 

Demirel ve Özal'ın yaptırdığı köprülerin dışarıdan alınan borçla yapıldığına işaret eden Arslan, "Ama bunlar köprüleri kazandırırken dışarıdan borçlandılar, faiziyle birlikte o borcu ödeyeceğiz diye ülkenin 81 ilinden topladıkları vergilerle onları ödemek zorunda kaldılar." dedi.

Ortakapı Mahallesi ve Şehit Yusufbey Caddesi'ndeki esnafları ziyaret eden Arslan daha sonra AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezine gelerek vatandaşlarla buluştu.

Arslan, burada yaptığı konuşmada, dava uğrunda hep birlikte mücadele verdiklerini belirterek, "Bu mücadelede tek başımıza değiliz. Sayın Cumhurbaşkanımız, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan, ülkem insanının duası ve desteğiyle bu kutlu davada yol yürürken aynı şekilde dünyadaki mazlum ve mağdurlarda ona hem dua ediyor hem desteklerini veriyorlar. İşte nasıl ki o dünya genelinde yalnız değilse, biz de onun ekip arkadaşları olarak yalnız başımıza değiliz." diye konuştu. 

Davayı temsil etmek adına gayret ortaya koyduklarını anlatan Arslan, "Biz yola çıktığımızda dedik ki bu dava sadece 16 yıllık bir dava değil, bu dava AK Parti'nin kuruluşuyla birlikte başlamış bir dava değil, bu dava kökü binlerce yıl öncesine dayanan 950 yıl önce Sultan Alparslan'ın Anadolu'ya girdiği günden bu yana başlayan, bu dava Ebul Hasan Harakani Hazretleri'nin binli yıllarda yani yaklaşık bundan bin 18 yıl önce Anadolu coğrafyasına girdiği andan itibaren başlayan bir davadır." değerlendirmesi yaptı. 

ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN ÖNCÜLÜĞÜNDE
Arslan, Türkiye'nin dış güçlerin müdahalesinden kurtulup, istiklali ve istikbali uğruna yürüdüğünü vurgulayarak, şöyle devam etti:

"İşte yüz sene önce nasıl ki bu coğrafyalar Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün öncülüğünde istiklal ve istikbal mücadelesi verildiyse, nasıl bundan 50-60 yıl önce Adnan Menderes kutlu dava uğruna canını verdiyse, nasıl ki bu uğurda Allah rahmet eylesin Erbakan Hocam, Merhum Cumhurbaşkanımız Turgut Özal hayatlarını verdilerse bugün de bu dava uğruna liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın arkasından hep birlikte yürüyoruz." 

Dış güçlerin her türlü oyunlarına, müdahalelerine her türlü tezgahlarına karşı milletin birlik ve beraberlik içerisinde olduğunun altını çizen Arslan,  "Bu tezgahları, bu oyunları bozarak yoluna devam etti, devam edecek. Dış güçlerin mücadelesi, müdahalesi, dış güçlerin oynadığı oyunları unutmadığımız gibi içimizdeki hainlerin de içimizdeki maşaların, kutlu yürüyüşe çelme takmaya çalışanların oyunlarını unutmadık, unutmayacağız. Elbette ki bunu sadece AK Parti kadroları değil, bunu sadece Milliyetçi Hareket Partisi kadroları değil, bunu sadece Büyük Birlik Partisi kadroları değil milletimiz unutmuyor ve unutmayacak." ifadesini kullandı.

"MİLLETİ NASIL KANDIRMAYA ÇALIŞTIĞINI EN İYİ YİNE SEN ANLAYACAKSIN"
Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin köprüler hakkındaki eleştirilerine cevap veren Arslan, şunları söyledi:

"Söyleyecek birşeyi olmayınca Muharrem İnce dedi ki, 'Süleyman Demirel,Turgut Özal'ın köprüleri bedava Recep Tayyip Erdoğan'ınki paralı, bayramdan sonra Süleyman Demirel'in Turgut Özal'ın köprülerinden geçeceğim 11 lira vereceğim, Recep Tayyip Erdoğan'ın köprüsüne 114 lira vereceğim.' Allah rahmet eylesin, Süleyman Demirel de Turgut Özal da bu ülkeye köprüler, 80 yılda 2 köprü kazandırdılar. Ama bunlar köprüleri kazandırırken dışarıdan borçlandılar, faiziyle birlikte o borcu ödeyeceğiz diye ülkenin 81 ilinden topladıkları vergilerle onları ödemek zorunda kaldılar. O büyük projeler yapılınca kalan diğer illere de hizmet götürülemedi."

Arslan, AK Parti'nin büyük projeleri yap-işlet-devret modeliyle yaptığına, bundan dolayı Türkiye'nin her yerine de hizmet götürdüğüne dikkati çekerek, "Son 15 yılda Kars'taki hizmet kervanı çok büyüyerek yürüyorsa, her taraf şantiyeye döndüyse bunun sebebi büyük projeleri özel sektöre yaptırıp, milli kaynakları buraya aktarmamızdan geçiyor, onun sebebi bu. AK Parti'yi Recep Tayyip Erdoğan'ın yapacağı hizmetleri karalayacağım diye rakamları biraz saptır ama insaf et. 17 lira yerine, 114 lira dersen bu millet sadece sana gülmekle kalmaz, seni kınar. Seni kınamakla kalmaz 24 Haziran'da seni bu yalanların karşısında sana öyle bir ders verecek ki nasıl yalan söyleyeceğini, nasıl iftira attığını, milleti nasıl kandırmaya çalıştığını en iyi yine sen anlayacaksın, senin genel başkanın anlayacak." açıklamasında bulundu. 

ÖNCEKİ HABERLER
Berat Albayrak'tan 'sıkıldık' diyenlere yanıt
Berat Albayrak'tan 'sıkıldık' diyenlere yanıt
Melania Trump isyan bayrağını çekti: Nefret ediyorum
Melania Trump isyan bayrağını çekti: Nefret ediyorum
Altının gram fiyatı 194 lira oldu 18 Haziran çeyrek fiyatları
Altının gram fiyatı 194 lira oldu 18 Haziran çeyrek fiyatları
Bursluluk sınav sonucu 2018 İOKBS sonuç öğrenme ekranı girişi
Bursluluk sınav sonucu 2018 İOKBS sonuç öğrenme ekranı girişi
YKS sınav giriş belgesi alma ÖSYM YKS sınav yeri güncel bilgilendirme
YKS sınav giriş belgesi alma ÖSYM YKS sınav yeri güncel bilgilendirme
Manisa'daki selde kaybolan 4 yaşındaki Rüzgar'dan acı haber
Manisa'daki selde kaybolan 4 yaşındaki Rüzgar'dan acı haber
Koalisyondan 'Fransa-PKK/YPG işbirliği' itirafı
Koalisyondan 'Fransa-PKK/YPG işbirliği' itirafı
Bekçi maaşları ne kadar olacak 2018-bekçilik ön başvurusu formu
Bekçi maaşları ne kadar olacak 2018-bekçilik ön başvurusu formu
İnce'den Erdoğan'a cami yanıtı: Arada bir sabah namazı kılarım
İnce'den Erdoğan'a cami yanıtı: Arada bir sabah namazı kılarım
Bütçe ne kadar açık verdi? Naci Ağbal açıkladı
Bütçe ne kadar açık verdi? Naci Ağbal açıkladı