BIST 10.471
DOLAR 32,55
EURO 35,05
ALTIN 2.451,32
HABER /  GÜNCEL

Adnan Oktar'ın kediciğinden Gülen çıkışı

Fuatavni'nin Adnan Hoca ve cemaati konu alan iddialarına Hoca'nın kediciklerinden Didem Ürer yanıt verdi. Adnan Hoca ise Twitter'dan Gülen ve Erdoğan'a uzlaşı çağrısı yaptı...

Abone ol

17 Aralık süreciyle Twitter’da fenomen haline gelen ve özellikle Başbakan Erdoğan’ın çok yakınındaki gizli bilgileri paylaşmasıyla ünlü olan "fuatavni"ye kediciklerden yanıt geldi.

Fuatavni geçen günlerde Adnan Oktar Cemaati'nden bazı kişilerin büyükelçilikleri dolaşarak Fethullah Gülen Cemaati aleyhinde konuşmalar yaptıkları ve yurtdışındaki okullarının kapatılması yönünde telkinlerde bulunduklarını iddia etmişti. 

FUAT AVNİ'YE KEDİCİKTEN YANIT GELDİ

Bu iddialara Adnan Hoca'nın kediciklerinden Didem Ürer yanıt verdi. Didem Ürer yaptığı açıklamada, “Sayın Adnan Oktar'ın en başından beri hem A9 kanalındaki programlarında hem de twitter hesabında Gülen camiasına şefkatle yaklaştığını, koruyup kolladığını ifade eden yüzlerce açıklaması olmuştur. Dolayısıyla bu derece iyi niyetli ve dostane bir tutum karşısında sevinç duymak, vefa göstermek yerine gereksiz kuruntulara kapılarak boş yere üzülmenin ve tedirgin olmanın son derece yanlış olacağı açıktır” dedi.

"NE TAYYİP HOCAM'I NE DE GÜLEN HOCA'YI EZDİRMEM"

Adnan Oktar’ın twitter hesabından da cemaat ve AK Parti çatışmasına dair aynı yönde mesajlar geldi. "Ne Tayyip Hocam'ı ezdiririm ne de Fethullah Gülen Hoca'yı ezdiririm, ikisi de müslüman" diyen Oktar uzlaşı mesajları verdi.