BIST 10.471
DOLAR 32,79
EURO 35,21
ALTIN 2.449,11
HABER /  RAMAZAN

Orucu fazla tutuyoruz ünlü ilahiyatçı açıkladı

Diyanet İşleri Başkanlığı bize fazladan oruç tutturuyor. Prof. Dr. Abdülaziz Baydır Hoca'nın iddiasına göre 1 saat erken sahura kalkıyoruz.

Abone ol

Abdülaziz Bayındır Hoca açıkladı, Diyanet İşleri İmsakiyesi'nin yanlış olduğunu ve Türk halkına fazla oruç tutturulduğunu öne sürdü. Bayındır Hoca'nın iddiasına göre Diyanet İşleri Başkanlığı oruca 1 saat erken başlatıyor.

Süleymaniye Vakfı'nın televizyonunda konuşan Profesör Doktor Abdülaziz Bayındır, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın imsak vaktinin doğru olmadığını açıkladı.

İMSAK VAKTİ - ORUCA BAŞLAMA SAATİ DOĞRU DEĞİL

Baydır Hoca iddiasını şöyle dile getirdi;

abdülaziz-bayindir-hoca.jpg-"Diyanet insanları 1 saatten fazla bir süre erken başlatıyor. Sahur yemeği yenmesi gereken saatte, seher vaktinde insanlar oruca başlıyor. Oysa vücudun uyandığı seher vaktinde yemek yenmeli. Diyanet ise vücudunun dinlenmesi gereken saatte yemek yediriyor. Bir kere vücuda zarar. Bu konuda gıda uzmanları da halkı uyarmalı.

BÖYLE SAÇMALIK OLMAZ!

Bayındır Hoca, dinde ihtiyat olmaz diyerek Diyanet'in Ramazan saatleri konusundaki tutumunu sert bir dille eleştirdi. Şunları söyledi;

-"Yatsıyı geciktir, sabah namazını sabah namazı olmadığı saatte kıldır, insanların dinlenme saatinde onlara yemek yedir ondan sonra gel bunu 'Biz uzun oruç tutuyoruz size ne' diye savun. Böyle saçmalık olmaz. Allah düzen koymuş bizim ne bir saniye ilerisi ne gerisini gösterme şansımız yoktur neyse o... "

-Allah'ın dininde ihtiyat olmaz. İhtiyat 'Yarabbi sen hata etmişsin ben dikkatli davranayım' demektir. O zaman sen başka dindensin. Allah'ın dini son derece dakiktir. "Fecir tarafından siyah iplik beyaz iplikten ayrılana kadar yiyip için' diyen Allah'u tealadır.