BIST 8.039
DOLAR 27,17
EURO 28,97
ALTIN 1.684,11
HABER /  GÜNCEL

Başkan işportacıya öyle bir şey dedi ki!

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı'nın işportacıların üzerine yürüyerek "Şerefsiz" dediği öne sürüldü

Abone ol

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ile seyyar satıcılar arasında gerginlik yaşandı. Çağırıcı'nın, "Biz sana oy verdik" diyen işportacıya, "Vermeseydiniz lan şerefsiz!" diyerek üzerine yürüdüğü iddia edildi. 

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Ramazan'ın birinci günü Bağcılar Meydanı'nda seyyar satıcılarla yaşadığı olayla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, başkan hakaret ettiği yönündeki iddialarını yalanladı.

NE SATTIKLARI BELLİ DEĞİL!

Lokman Çağırıcı, açıklamasında, "Her yerde olduğu gibi ilçemizde de seyyar satıcılara müsaade etmiyoruz. Ne sattıkları belli olmayan seyyar satıcılar maalesef uyuşturucu mafyalarına da aracılık etmekteler. İlçemizde uyuşturucu ile ilgili ilçe emniyet müdürlüğümüzün çalışmaları bulunmaktadır. Bu çalışmalara zaman zaman belediyemiz zabıta ekipleri de katılmaktadır. Cumartesi gecesi Ramazan programı sonrası Bağcılar Meydanı ve Çarşı Caddesi'ni geziyordum.

HAKARET ETMEDİM

Çarşı Caddemizde çok sayıda seyyar satıcıların caddeden geçişi de engelleyecek şekilde kümelendiğini görünce sergilerini kaldırmalarını istedim. Olumsuz cevap alınca bir iki tanesini ellerimle kaldırdım. 5-10 dakika sonra gelen emniyet mensuplarının da ikazları ve müdahalesiyle seyyar satıcılar sergilerini kaldırdıkları gibi olay yerinden ayrıldılar. Bazı basın yayın organlarında yer aldığı gibi tokat, hakaret gibi hususlar gerçeği yansıtmamaktadır. Biz, görev yaptığımız ilçede esnafımızın ve vatandaşımızın huzurundan sorumluyuz. İlçemizde bundan sonra da seyyar satıcılara ve uyuşturucu satılmasına asla müsaade etmeyeceğiz.” ifadelerini kullandı