BIST 1.376
DOLAR 8,15
EURO 9,69
ALTIN 452,63
HABER /  GÜNCEL  /  YEREL

Adana'da gören telefona sarıldı gözyaşlarını tutamadılar! Beni çok duygulandırdı

MERSİN'de kadına şiddet olaylarına dikkat çekmek isteyen tiyatrocu Hüseyin Şen ve müzisyen arkadaşları caddede konser verdi. Şen kadınlara caddede çiçek dağıtırken, kimi kadınlar gözyaşlarını tutamadı.

Abone ol

Adalet Bakanlığınca "kadına yönelik şiddetle mücadelede sıfır tolerans" ilkesi doğrultusunda 2020'de önemli düzenlemeler hayata geçirildi. Ancak kadına şiddet olayları yaşanmaya devam ediyor. Adanalı tiyatro oyuncusu Hüseyin Şen de (65) kadına şiddet olaylarına "dur" demek için müzisyen arkadaşı Hüseyin Göze (56) ile birlikte Atatürk Caddesi’nde mini bir konser verdi. Burada söylediği şarkılarla para toplayan Şen, daha sonra bir çiçekçiden karanfil aldı. Bu karanfilleri de hem kendilerini dinleyen hem de caddeden geçen kadınlara hediye edip hemcinsleri adına özür diledi. Bazı kadınlar ise bu davranış karşısında gözyaşlarını tutamazken, birçok kadın ise Şen ve arkadaşı Göze’ye teşekkür etti.

Hüseyin Şen, kadınların ölmesini istemediğini belirterek, “Günümüzde kadına şiddet olayı var. Şiddetin her türlüsüne karşıyız. Son 10 yıl içerisinde yaklaşık 3 bin 500 kadınımız öldürüldü. Bunlara artık son verelim istiyorum. Ben erkek olduğum halde artık o şiddet uygulayanlar nedeniyle utanıyorum. Böyle kötü insanlar bizleri karalıyor. Biz de bugün bu etkinliği yapmayı düşündük. Çalıp söyledik ve kazandığımız parayla karanfil aldık. Onları da kadınlarımıza hediye ettik. Biz cebimizden para verip de alabilirdik ama hakkımızla kazandığımız parayla almak istedik. Kadınlar ölmesin, yaşasın diyoruz” ifadelerini kullandı.


“Beni çok duygulandırdı”
Zerrin Kağıt isimli kadın ise gözyaşlarını tutamayarak, “Biz kadına şiddete hayır diyoruz ama kimsenin umurunda değil. Etkinlik çok güzel. Beni çok duygulandırdı. Her gün Türkiye’de bir sürü kadın şiddete uğruyor. Onlar nedeniyle duygulandım böyle” diye konuştu.


"Kesinlikle şiddete hayır diyoruz"
3 erkek çocuk annesi Özer Sanberk isimli kadın ise küçük yaşta çocuklara verilecek eğitimin çok önemli olduğunu belirterek, “Şiddeti kurtaracak ve önlenecek tek şeyin sevgi olduğunu düşünüyorum. Biz annelere çok büyük görevler düşüyor. Biz çocuklarımıza sevgi ekersek onlar ileride hiçbir kadına şiddet uygulayamayacaktır. Kesinlikle şiddete hayır diyoruz. Bu farkındalığı gayet güzel buldum. Tebrik ediyorum. Keşke herkes böyle olsa” dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuru şartları 2021 yaş sınırı kaç?
İçişleri Bakanlığı: Eren-4 ve Eren-5 operasyonları başlatıldı
Ordu Valisi Tuncay Sonel'e mektup yazdı! Yetim çocuğun isteği yerine getirildi
Iğdır'da kadın cinayeti! Camı kırarak girdiği evde, boşanma aşamasındaki eşini öldürdü
Kısıtlamasına uymayan 422 kişiye toplam 596 bin 887 lira para cezası
Dan Petrescu'dan maçın ardından Fenerbahçe itirafı!
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 'tek adamcağız' yanıtı
İngiltere'de koronavirüsten ölen Tony Brown son konuşmasında ülkeyi ağlattı
Çanakkale'de 65 yaşındaki adam evlenmek istedi! Hayatının hatasını yaptı
Tevfik Özlü: Virüsü taşıyıp bulaştıran sayısı pozitif vaka sayısından fazla
Yorumlar