BIST 2.439
DOLAR 16,19
EURO 17,41
ALTIN 965,28
HABER /  GÜNCEL

Aczimendi lideri yeniden ortaya çıktı

Geçmişte Atatürk ve Cumhuriyet karşıtı eylemleriyle gündeme gelen Aczmendi tarikatı lideri Müslüm Gündüz memleketinde ortaya çıktı

Abone ol

Aczimendi tarikatı lideri Müslüm Gündüz, memleketi Elazığ'da yaklaşık 500 müridiyle ortaya çıktı. Kent sokaklarında müritleriyle yürüyen Gündüz, bir dönem kendileri üzerinden darbe zemini hazırlanmaya çalışıldığını ileri sürerek, "Biz eskiden de buyduk şimdi de buyuz. Biz risale-i nur talebesiyiz. Biz asayişi bozmayız, biz asayiş memurlarıyız" dedi

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Geçmişte Atatürk ve Cumhuriyet karşıtı eylemleriyle gündeme gelen Aczmendi tarikatı lideri Müslüm Gündüz, yıllar sonra müritleriyle memleketi Elazığ'da ortaya çıktı. Gündüz, yaklaşık 500 kişiyle birlikte dün Harput'ta bulunan Hacı Hulusi Efendi türbesini ziyaret ettikten sonra İzzet Paşa Camii'nde ikindi namazı kıldı.

Namazın ardından Gündüz müritleri ile birlikte Gazi Caddesi üzerinde valilik binasına doğru yürüdü. İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in de aynı saatlerde valilikte olması nedeniyle polis grubun valiliğe gitmesine engel olmak için spor salonu önünde etten duvar ördü. Polislerin barikatıyla karşılaşan Gündüz, "Bize yol gösterin nereye gidelim" dedi. Polisler, grubu belediyenin kurduğu iftar alanına aldı

Aczmendi tarikatı lideri Müslüm Gündüz, gazetecilerin soruları üzerine Elazığ'da misafirlerini gezdirdiği söyledi. Gündüz, "Bizim yürüme kastımız yok. Misafirlerimiz var şu yanımda görmüş olduğunuz zatlar Suriye'den geldiler. Elazığ'ı bir gezelim dediler onları gezmeye çıkarmışız, yani böyle yürüyüş falan bir şeyimiz yok" dedi.

MİLLETE EZİYET EDENLER, NİHAYET SUÇLARINI İTİRAF EDİYORLAR

Müslüm Gündüz, millete zulüm edenlerin mahkemelerde günah döktüklerini öne sürdü. Gündüz, "90 senedir bu millete eziyet edenler, nihayet suçlarını itiraf ediyorlar, mahkemede günah döküyorlar. Bizler de adaletin yerine geldiğini görüp seviniyoruz. İnşallah bu hal devam eder. 90 senden beri yalnız, Türkün, yalnız Kürdün, Acemin, Arabın, yalnız Alevinin, Sünninin değil, topyekun milletin üzerinde bir zulüm baskısı vardı. Onun aralanması gibi bir durum görünüyor. Dua ediyoruz ki bu hal devam etsin, Memleketimiz maalesef 90 yıldır bir karanlığa gömülmüştü, inşallah kurtulacağını ümit ediyoruz" dedi.

İLK DEFA BU MEMLEKET HAİN OLMAYAN BİR HÜKÜMETLE TANIŞIYOR

Aczmendi tarikatı lideri Gündüz, "Yaşanan şike olaylarını nasıl değerlendiriyorsunuz" sorusuna Ak Parti hükümetine övgüler yağdırarak cevap verdi. Gündüz, "Türkiye 90 yıldır şike yapıyor, Türkiye 90 senedir yanlışta gidiyor ve bile, bile yanlışa gidiyor. Ben açıkça söylüyorum siyaseti hiçbir zaman benimsemediğim herkesçe bilinir. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hiç istisna koymadan söylüyorum ilk defa bu memleket hain olmayan bir hükümetle tanışıyor. Millete ayrı kendi içine ayrı düşünen bir hükümetten ilk defa kurtuluyor. 90 senedir ilk defa samimiyetle Milletten taraf bir iradeyle karşı karşıyayız. Onun içinde Allah'a şükrediyoruz" dedi.

BİZİM ÜZERİMİZDEN DARBE ZEMİNİ HAZIRLAMAYA ÇALIŞIYORLARDI

Gündüz, "Aczimendilerin faaliyetleri yeniden başlayacak mı?" sorusu üzerine "Bakın şimdi burada geziyoruz, eskiden olsaydı önümüzü keserlerdi. Niye çıkıyorsunuz, ne yapıyorsunuz, kimle görüştünüz diyeceklerdi, biz de tepki gösterecektik al sana hadise. Biz önceden de böyleydik kimseye dokunmamıştık ki yolumuzdan gidiyorduk. Şimdi Elazığ'da gezdiğimiz gibi Ankara'da da geziyorduk, İstanbul'da da geziyorduk. Öncekiler suiniyet(kötü niyetli) oldukları için hadise çıkartmak istiyorlardı. Bizim üzerimizden darbe zemini hazırlamaya çalışıyorlardı. Hadise bu. Biz eskiden de buyduk şimdi de buyuz. Biz risalei nur talebesiyiz. Biz asayişi bozmayız, biz asayiş memurlarıyız" dedi.

Aczmendiler daha sonra minibüslere binerek, Müslüm Gündüz'ün Malatya yolu üzerinde bulunan Cuma Çiftliği adı verilen dergahına gitti.

ÖNCEKİ HABERLER
Sayısal Loto'da kazanan numaralar
Sayısal Loto'da kazanan numaralar
ABD'den El Kaide'ye bir darbe daha!
ABD'den El Kaide'ye bir darbe daha!
Somali için şarkı sipariş etti
Somali için şarkı sipariş etti
Yurtdışına böcek kaçırırken yakalandı
Yurtdışına böcek kaçırırken yakalandı
Askeri birlikte yangın çıktı!
Askeri birlikte yangın çıktı!
Tatilin ilk günü trafikte ağır bilanço
Tatilin ilk günü trafikte ağır bilanço
Dünyanın en güçlü kadını zorda
Dünyanın en güçlü kadını zorda
TEM'de 15 kilometrelik tatil kuyruğu
TEM'de 15 kilometrelik tatil kuyruğu
İstifanın ardından ilk kez görüntülendi
İstifanın ardından ilk kez görüntülendi
Pakistan ordusuna Taliban saldırısı
Pakistan ordusuna Taliban saldırısı