BIST 1.441
DOLAR 8,23
EURO 10,03
ALTIN 484,79
HABER /  MEDYA

Açıklarsam... Ethem Sancak'tan Doğan bombası

Ethem Sancak canlı yayında olay açıklamalar yaptı. Star ve Akşam'ın sahibi olan Sancak, Aydın Doğan ve Ertuğrul Özkök hakkındaki iddiaları ile gündem yarattı.

Abone ol

Star, Güneş ve Akşam gazetelerinin sahibi Ethem Sancak, 24 TV'de bombaladı. Ethem Sancak , Aydın Doğan ve Ertuğrul Özkök için "Okyanus ötesinin parçası oldular. Açıklarsam Türkiye'de barınamazlar" dedi.

Canlı yayında ağır bir dille Doğan grubuna yanıt veren Ethem Sancak Yakup Cemil benzetmesi için şunları söyledi;

"Yakup Cemil'i tarih bilenler bilir. Kullanılan bir piyondur Yakup Cemil. Darbe yaptırtıldı ona, sadrazam öldürtüldü. Yakup Cemil böyle bir tetikçidir
. Şimdi ben bana Yakup Cemil diyen arkadaşa soruyorum. Milliyet gazetesi nasıl el değiştirdi ve el değiştirirken Abdi İpekçi'nin öldürülmesi ile bir ilişkisi var mıydı? Yine bana cevap versin, Erol Simavi nasıl kaçırtıldı Türkiye'den ve Hürriyet nasıl el değiştirdi? Neyin karşılığnıda bunlar yapıldı?"

OKYANUS ÖTESİNİN BİR PARÇASI OLDULAR

ÖZKÖK NE YAZMIŞTI?

Güneş Gazetesinin Doğan Grubu'nun '1 Mayıs'ta sokağa çıkmayın' dediği bu yüzden de 1 Mayıs'ta olay olmadığını iddia eden manşetine yanıt veren Özkök,  7 mayıs günü şöyle yazmıştı:

BİR gazete var...

Yeni İttihat ve Terakki'nin Yakup Cemil'liğine talip yeni bir patronun gazetesi...
Aklınca büyük patronunun kızdığı medyaya vurarak onun gözüne girecek.

Bakın bu arkadaş, 2 Mayıs günü manşetten ne yaptı...
- Güya Doğan Grubu, "1 Mayıs'ta sokağa çıkmayın" demiş ve kimse sokağa çıkmamış.
- Doğan Grubu niye bunu söylemiş biliyor musunuz?
"Çünkü sokakta olay çıkarsa bu AKP'nin oylarını arttırırmış."

Akılsız iktidar destekçisi işte böyledir.
- Bir yandan yıkmak istediği medya grubuna, bütün milletin gözünde müthiş bir güç atfederek onu daha da büyütür.
- Bir yandan da o gün, "kitleleri kışkırtarak ve olay çıkararak, AKP'nin oylarının artmasını arzu ettiğini" itiraf ederek suçüstü yakalanır.

Akılsızlığın miadı vardır... Dolar.
Tetikçinin kullanım süresi vardır... O da dolar...
(...)
Bu akılsız gazetecilere kamyonla para döken havuz müteahhidi yeniyetme patronlar ise geldikleri yere dönecekler...

"Bana izah etsin "Şimdi iş Silahlı Kuvvetler'e düştü" sözünü. Yine bana izah etsin kendi gazetesinde 40 yıl boyunca, asılmış bir Başbakan'ın asılma günü hürriyet ve anayasa günü diye kutlandı. Yakup Cemil bu. Ben ise ömrünü özgürlükler için, vesayete karşı adalet için harcamış, bütün geçmişiyle temiz bir adamım, hesap vermeyeceğim hiçbir yer de yoktur.

DIŞBANK'I NASIL ALDILAR?

Şu ana kadar da ne havuzdan ne kuyudan ne de başka bir yerden tek bir kuruş kaynak gelmemiştir benim şirketlerime. Allah'a şükür muhtaç da olmamışım. Ama bazı varidatların izah edilmesi lazım. Dışbank nasıl alındı, kaça alındı, kaça satıldı? POAŞ nasıl alındı, kaça alındı, nasıl satıldı? Kimler esir edilerek ve tetikçilik yaptırtılarak yaptırıldı bunlar? İş Bankası Genel Müdürü Ünal Korukçu nasıl teslim oldu ve arkasından genel müdür POAŞ ve Dışbank satışına nasıl onay verdi? Buralardan ne kadar servetler edinildi? Esas büyük havuz bu, büyük okyanus bu, zaten sonunda öyle büyüdüler ki okyanusun bir parçası oldular, okyanus ötesinin. O yüzden aynaya bakmaları lazım bana Yakup Cemil diyebilmeleri için."

ERTUĞRUL ÖZKÖK'E SORUYORUM O ADAMLAR KİM?

Ethem Sancak, Ertuğrul Özkök'ün Yakup Cemil benzetmesi yaptığı yazı ile ilgili, "Şimdi o yazıda Ertuğrul, 'işte bu Yakup Cemil ve tepesindeki adam gidecekler 7 Haziran'da, biz yine o muhafazakar kanatta olan bazı vicdanlı adamlarla, ki zaten bunları eleştirmeye başlamışlar, beraber gazetecilik yapacağız yine' diyor. Rüya görüyor rüya" diye konuştu.

"Ama ben de ona soruyorum, bizim cenahtan devşirdiği, beraber her hafta toplantı yapıp sofra paylaştığı bu adamlar kim?" diyen Sancak, "Bunların cevabını versin. Devşirdiği adamlar kim? Yakup Cemil'lik odur, Yakup Cemil'lik adam devşirmedir. Çünkü Yakup Cemil bir devşirmeydi, tıpkı Ertuğrul'un kendisi gibi. Onun için Ertuğrul'a söylenecek şeyler bunlar. Ben yakın zamana kadar bir değer veriyordum Ertuğrul'a ama tarih bilmezliğini ve cahilliğini gördükten sonra da muhattap bile almayı düşünmüyorum" ifadelerini kullandı.

AÇIKLARSAM TÜRKİYE'DE BARINAMAZLAR

"Benim geçmişte onlarla olan diyaloğumdan, bizzat kendi patronundan öğrendiğim bazı bilgileri burada açıklarsam Türkiye'de barınamazlar, Ertuğrul'la ve patronuyla ilgili. Onun için açtırmasınlar adamın ağzını. Darbelere nasıl payandalık yaptıklarını, bunları herkes biliyor."

"Bizim cenahtan devşirdiği yazarları ben biliyorum, onları açıklasın. O açıklamayacaksa ben açıklayacağım çünkü. Ve hangi koşullarda ve nasıl devşirdiklerini açıklayacak. Kimin ne zaman neye karşı teslim olduğunu biz iyi biliyoruz."

ÖNCEKİ HABERLER
Bebek sesiyle ilgili ilginç araştırma
Altın fiyatları bugün 5 haftanın zirvesinde
Anket sonuçları hangi şirket ne kadar yanılıyor?
Aday olamayan vekillere seçim kıyağı!
Bahçeli o mescide bakın neden gitmedi!
12 ülkeden Türkiye'ye siber saldırı
Davutoğlu'ndan Yassıada'da flaş açıklamalar!
Çocukken yuttuğu oyuncak 51 yaşında çıktı
İstanbul'un bu ilçelerine Havaray müjdesi!
Meral Akşener'e kaset olayında bomba destek
Yorumlar 85 yorum