HABER /  DÜNYA

Açık açık tehdit etti! 'Havalimanlarını kapatırız"

İtalya'nın aşırı sağcı İçişleri Bakanı Matteo Salvini, Almanya'nın göçmenlik başvurusu reddedilen kişileri tarifeli uçak seferleri ile İtalya'ya yollaması durumunda ülkedeki tüm havalimanlarını kapatacağını duyurdu.

Abone ol

Twitter hesabından açıklama yapan İtalya'nın aşırı sağcı İçişleri Bakanı Matteo Salvini, Berlin ya da Brüksel'deki düzinelerce göçmeni izinsiz uçuşlarla İtalya'ya göndermeleri durumunda, çalışır durumda bir havalimanının olmayacağını ifade etti.

"Limanlarımızı kapadığımız gibi havalimanlarımızı da kaparız" diyen Salvini, İtalya'nın geçtiğimiz yaz döneminde göçmen kurtarma gemilerinin ülkenin limanlarına girişini yasakladığını hatırlattı.

Salvini'nin açıklaması, Alman haber ajansı DPA'nın göçmenlik başvurusu reddedilen kişilerin uçakla İtalya'ya gönderileceği haberinin ardından geldi.

DPA'nın haberine göre göçmenleri İtalya'ya taşıyacak ilk uçak bugün ve ikinci uçak 17 Ekim'de Almanya'dan havalanacak. İtalya'ya geri gönderilecek olan göçmenlerin çoğunluğunun, Avrupa Birliği'ne İtalya üzerinden giriş yapan Nijeryalılar'dan oluştuğu bildiriliyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Berlusconi'den esprili paylaşım: "Karadeniz, kara değilmiş!"
İsrail MB faizi artırmadı! İsrail ve diğer ülkelerin faiz oranına bakın
Marmaris'teki gizemli uçağın sırrı çözüldü!
İsrail'den tedirgin edecek açıklama! Saldırı hazırlığı yapıyoruz
Can Kırıkları Zeynep kim Funda Eryiğit dizinin oyuncu kadrosunda
HES kodu ne demek HES kodu SMS ile nasıl alınır ?
Yorumlar 1 yorum