YAZARLAR

Abdurrahman Karamanlıoğlu

Bu hafta sizlere ülkemizin hayırsever işadamlarından turizm yatırımcısı Abdurrahman Karamanlıoğlu ve yaptıklarını paylaşacağım.

 

Merhabalar,

 Bu hafta sizlerle ülkemizin hayırsever işadamlarındanturizm yatırımcısı Abdurrahman Karamanlıoğlu veyaptıklarını paylaşacağım.

Mütevazı kişiliğiyle durmaksızın çalışan, azmeden ve ömrünühizmete ve hayırsever sosyal sorumluluk projelerine adayan önemliturizm yatırımlarına imza atarak ülkemiz ekonomisine istihdam vekatkı sağlayan büyük küçük ayırt etmeden insana insan olduğu içindeğer veren gözlemci kişiliğini yaşam ve iş tecrübeleriylebirleştirerek en duyarlı şekilde ülkesine hizmet etmeye devam edenKaramanlıoğlu başarısının sırrının azmetmek ve inanmak olduğunu vebu doğrultuda önüne koyduğu hedeflere ulaşmak için hiç durmadançalıştığını söylerken Almaya da ki öğrencilik yılları bir filmşeridi gibi gözlerinin önünden geçti ve duygularınıgizleyemedi.

Ne Oldum Değil, Ne Olacağım Demeli

Ne oldum değil ne olacağız derken, kadınlarımız toplumumuzunanasıdır, kardeşidir kısacası her şeyidir. Zor koşullarda kalmış,çaresizlikten ne yapacağını bilemeyen bir yol arayan kadınlarımızbaşta olmak üzere onların daha mutlu, daha iyi, daha güvenli birşekilde topluma kazandırılması çok önemlidir bu doğrultuda üstüngayret ve çabalarla elimden gelen ne varsa yapmaya her zamanhazırım.  Bu husustaki hassasiyetim,  yapılmasıgerekenler listemde en öncelikli konulardandır. Bu doğrultudakiçalışmalarım süratle devam etmektedir. Yine  geleceğimiz olançocuklarımızın  eğitimleri için  ülkemizi gelecekte eniyi şekilde başarılı meslek sahipleri olarak temsil etmeleri içinokullar açmak, mevcut okulların daha iyi teknolojilerlekoşullarının iyileştirilmesi bu istikamette destek olabilmekküçücük bir katkıda bulunabilmek çok değerli. “Ne Mutlu Türküm”diyebilmenin anlamı benim için ülkeme kanımın son damlasına kadarhizmet etmektir.  

Denizli İle Bütünleşti

Son dönemde Denizli’de yaptığı yatırımlar ile gündeme gelenKaramanlıoğlu adeta Denizli ile bütünleşmiş. Denizli’de  7 den70’e herkesin saygı ve sevgisini kazanmayı bilmiş.  Kendisiile olan görüşmelerim ve izlenimlerim doğrultusunda açıkyüreklilikle ifade edip bu yazıyı yazmama ve siz değerliokuyucularımla paylaşmama sebep olan en önemli gözlemlerindenbirisi verdiği sözü yerde bırakmayan sözünün eri bir kişilikolması, çalışanlarına ve çevresine olan saygısı ve samimiyeti oldu.Yaptıkları ile övünmemesi, sessizliği, kendi halinde kalışı ve asilduruşu böylesine önemli bir şahsiyeti yazmalıyım dedirtti.

Ben Size Otel Satın Aldım

Çalışanlarına ben size otel satın aldım dedive ekledi sonuna kadar arkanızdayım.  Ekibimegüvenim sonsuz dürüst, ahlaklı yaptığı işi seven topluma saygılıülkemize gelen turistlere en iyi şekilde Türk misafirperverliğiniher daim yaşatacaklarına inanıyorum.

 

SPA Hotel Yönetim Kadrosu

ŞerefKARAKAN                             Genel Müdür

ZelihaÖKSÜZ                   Genel Md .Asst. ve Halkla İlişkiler

MetinPAÇ                        Genel Müdür Yardımcısı

Recep ALTUNTAŞ           Satışve Pazarlama Md.

MuratTAŞLICALI            Rezervasyon Müdürü

İzzetYILMAZ                    Aşçıbaşı

SedefZAİM                      House Keeper

Melekper DOĞANCI      Sağlık MerkeziMd.

YaşarAYANLAR                               Metrotel

HakanKORKMAZ           Satınalma Müdürü

Murat KAHRAMAN        TeknikServis Md.

TanselDİLBİL                    Güvenlik Md.

Otelimizin başında Şeref Karakan gibi güçlü bir isim olması beniotelcilik anlamında yeni yatırımlar yapmaya teşvik etmektedir.

 

Abdurrahman Karamanlıoğlu Kimdir?

Yüksek Maden Mühendisi

Spa Hotel Colossae Thermal (Pamukkale) ve Ramada AnkaraOtellerinin Yönetim Kurulu Başkanı.

04.01.1947 yılında Yozgat’ta dünyaya gelen AbdurrahmanKaramanlıoğlu evli ve iki kız babası. Büyük kızı Rahime HandeKaramanlıoğlu ODTÜ mezunu ve şu anda Ramada Ankara Otelin YönetimKurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü, küçük kızı MehlikaKaramanlıoğlu İngiltere Manchaster Üniversitesinde biyoloji üzerinedoktorasını tamamlamakta.

 

35 yıl önce Federal Almanya’da Yibitaş kadrosuna dahil olan veson 25 yılda ise Yibitaş’ın bütün şirketlerinin yönetimkurullarında görev alan Maden Yüksek Mühendisi AbdurrahmanKaramanlıoğlu, Yibitaş’ın Cimpor’asatılmasının ardından sürpriz birkararla otelcilik sektörüne girmek amacıyla Ramada Ankara otelinisatın aldı. Özellikle Denizli’de turizm sektöründe yaptığıyatırımlarla tanınan hayırsever İşadamı Abdurrahman KaramanlıoğluMilli Eğitime 1 milyon TL bağışta bulunarak eğitime verdiği gönüllüdesteklerinden dolayı  Akköy Otelcilik ve Turizm MeslekLisesinin isim hakkı verildi. Ankara’da 1990 yılından bu yanahizmet veren Tunalı Hilmi caddesinde yer alan Ramada Ankara HotelBaşkentin en ayrıcalıklı otelleri arasında yer alıyor. Ankara’daotelcilik alanında ilk interaktif TV uygulamasını yapan, ilk CRMağına sahip olan ve müşterilerine ücretsiz internet hizmeti verenRamada otelin ardından Denizli-Pamukkale’de Spa Hotel ColossaeThermal’ide satın alan Karamanlıoğlu Türkiye genelinde otellerzinciri oluşturmayı planlıyor.

Hayırlara vesile olacak daha nice sağlıklı günler veörnek  insanlarla geleceğe emin adımlarla yol almak umuduylabu haftalık sizlere veda ederken önümüzdeki yazıda Denizliizlenimleriyle tatil tadında buluşmak üzere. 

Yorumlar