BIST 1.557
DOLAR 7,48
EURO 9,04
ALTIN 441,52
HABER /  POLİTİKA

Abdurrahman Dilipak'tan çok tartışılacak yazı: İlk günden uyardım

Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, "Belediyeler ile geldiniz, belediyeler ile gidebilirsiniz” diyerek AK Parti'yi daha ilk günden uyardığını ancak sesini duyuramadığını yazdı.

Abone ol

"Cumhurbaşkanlığı kurullarından danışmanlara, AKP teşkilatlarından belediyelere kadar herkesin gözden geçirilmesi" gerektiğini belirten Dilipak, erken seçim konusunda ana muhalefetin "Rahat durmayacağını" yazdı.

Dilipak, "Sonuç bu" başlıklı yazısının ilgili bölümünde şöyle yazdı:

Bu seçimden de AK Parti 1. çıktı. Bu seçimden HDP zayıflayarak çıktı. Bu seçimde İyi Parti buharlaştı. Bu seçimde Sarıgül bitti. MHP ve CHP daha kazançlı idi.

AK Parti İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Antalya gibi büyükşehirleri kaybetti. Daha doğrusu İstanbul konusunda itirazlar var. Sonuç birkaç gün sonra belli olacak. Ankara ve İstanbul’da ilçe belediyelerinde durum daha farklı. Aynı şekilde belediye başkanlıkları ve belediye meclis üyeliklerinde de farklılık sözkonusu. Bu da birçok il ve ilçede gelecekte ciddi sorunlara sebeb olabilir.

Kılıçdaroğlu rahat durmayacak
Bu seçim sonuçları kimseyi tatmin etmeyecek. CHP seçimi ülke genelinde kaybetse de Ankara ve İstanbul’da seçimi kazanmış olması ile moral buldu. Erdoğan 4,5 yıl seçim olmayacağını söylese de Kılıçdaroğlu rahat durmayacaktır.

AK Parti kabine dahil yenilemeye gidecek
Bu seçim bugün için bir yerel seçimden daha fazla bir anlam ifade ediyor. AK Parti bu gerçeği görecek, kabine ve parti üst yönetiminde yenilenmeye gidecektir. Dahası belediyelerde kaybedilen yerlerde, bu kişilerin listeye girmesi için aracı olanların kim oldukları da değerlendirilmelidir.

Beştepe’deki danışmanlar ve politika kurullarının da gözden geçirilmesi gerek. Kazanılan il ve ilçelerde genel sekreter ya da belediye başkan yardımcılarının atanması konusunda son derece dikkatli davranılması gerek.

Ben daha ilk günden uyarımı yapmıştım. Demiştim ki, “Belediyeler ile geldiniz, belediyeler ile gidebilirsiniz” Ama o gürültü arasında sesimi duyuramadım.
BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Üniversiteden ev arkadaşı çıktı Fatih Portakal ve Ekrem İmamoğlu'na bakın Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Seçim görevli ücretleri ne zaman ödenecek 2019 ödeme günü
Bir ilk gerçekleştiriliyor! Kara Delik 10 Nisan'da görüntülenecek
Kemal Kılıçdaroğlu'nu istifadan 'Mansur Yavaş' kararı döndürmüş
AK Partili belediye ücretsiz otobüs uygulamasını seçimi kaybedince kaldırdı
Aras Özbiliz oyuna girmeyi kabul etmedi kadro dışı kaldı
Miraç Kandili çekilecek tesbihleri ve zikirler ile hadisleri
Fatih Portakal'dan seçim tweetleri: Erdoğan hazır değildi büyü bozuldu
Elektriğe yüzde 37 zam tüketiciye yansıyacak mı? EPDK'dan açıklama
İBB'den çok manidar paylaşım: Oh olsun!
AÖL sınav giriş belgesi alma Açık lise sınav yeri sorgulama sayfası
Yorumlar 14 yorum