BIST 1.127
DOLAR 8,32
EURO 9,74
ALTIN 499,85
HABER /  İYİ PARTİ

Abdulkadir Selvi duyurdu! İYİ Parti CHP ittifakı olacak mı?

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, yerel seçimlerde olası CHP-İYİ Parti ittifakı iddialarını yazdı. İYİ Parti kurmaylarıyla görüşen Selvi, açıklamaları köşesine taşıdı.

Abone ol

Yerel seçimlerde muhalafet partileri arasında ittifak olacak mı? Gözler kilit konumdaki İYİ Parti'ye çevrildi. Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, İYİ Parti'nin ittifaka nasıl baktığını "İYİ Parti CHP ile ittifak yapacak mı?" başlıklı köşesinde anlattı. Bazı il ve ilçelerde bu partinin son seçimde aldığı oy oranlarını aktaran yazar, şu ifadelere yer verdi:

CİHAN PAÇACI: KURUMSAL BAZDA İTTİFAK DÜŞÜNMÜYORUZ
"İYİ Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı ile konuştum. “Hiçbir siyasi parti ile kurumsal bazda ittifak yapmayı düşünmüyoruz” dedi. Ama tabanda ittifaka kapıyı açık bıraktı. “İttifakı seçmen kendi yöresinde yapıyor, genel merkezin ittifak görüşmesi yapması seçmen bazında sağlıklı sonuç vermez. Çünkü yerel seçimlerin dinamikleri çok farklı. Biz seçimlerde kendi adayımızı çıkaracağız” diye konuştu.

Gördüğüm kadarıyla CHP’nin gözü İYİ Parti’nin üzerinde. Çünkü iki parti Akdeniz’de, Ege’de, Trakya’da ve Marmara bölgesinde oy geçişkenliği yaşıyorlar. Birisi ulusalcı Kemalist ve milliyetçi oylara, diğeri ise milliyetçi, muhafazakâr ve demokrat bir tabana hitap ediyor. CHP o nedenle yerel seçimlerde bir “güç birliği” yapmanın peşinde. İYİ Parti ise her seçimde CHP’ye payanda olan parti konumuna düşmek istemiyor."

Abdulkadir Selvi'nin yazısının tamamı

ÖNCEKİ HABERLER
Başbakanlık burs başvuru ne zaman KYK başvuru formu
Kılıçdaroğlu açıkladı! Muharrem İnce'yi İstanbul'a aday gösterecek mi?
Kerem Alkin'den Necati Doğru'nun THY iddiasına yanıt
ABD'nin dev bankası Türk tahvilleri almaya başladı
Gaziler günü mesajları 19 Eylül kutlama mesajları resimli
Zeynep Türkeş evli mi eşi Can Yalman kimdir ne iş yapıyor?
Yorumlar 1 yorum