BIST 4.998
DOLAR 18,82
EURO 20,31
ALTIN 1.128,47
HABER /  DÜNYA

AB'den kritik Erdoğan açıklaması: Görüşme yapılacak

Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkan Sözcüsü Barend Leyts, Konsey Başkanı Charles Michel ve Komisyon Başkanı Ursula von der Leyen'in, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yarın akşam saatlerinde görüşme yapacağını duyurdu.

Abone ol

Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkan Sözcüsü Barend Leyts,Twitter hesabından paylaştığı mesajda, başkent Brüksel'de gerçekleşecek görüşmede AB-Türkiye ilişkileri, sığınmacılar, güvenlik ve Suriye'deki kriz ile bölgedeki istikrar konularının ele alınacağını belirtti.

Yarın 18:00

Leyts, görüşmenin yarın yerel saatle 18.00'de gerçekleşeceğini kaydetti.

Türkiye, sığınmacı politikasından geri adım atmayacak. Sığınmacıların Avrupa'ya geçmesine mani olunmayacak. Batı ülkeleri panikte. Almanya Başbakanı Merkel son bir hafta içinde 2'nci kez Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefonda görüştü. 

Son 1 haftada 2. görüşme

Ankara'nın isteği sığınmacılar konusunda Avrupa'nın adil yük ve sorumluluk paylaşımında bulunması. Uluslararası yükümlülüklere uyulması. Erdoğan, Merkel ile yaptığı görüşmede bu konuların altını özellikle çizdi. Türkiye ve Avrupa Birliği arasında göç konusundaki düzenlemenin artık işlemediğini belirtti.

AB ile sığınmacı diplomasisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın telefon diplomasisi bununla sınırlı kalmadı. Hırvatistan Başbakanı ve aynı zamanda Avrupa Birliği Dönem Başkanı olan Andrej Plenkovic ile de görüştü.

Avrupa Birliği, Türkiye ile yeni bir anlaşma yapacak mı? Gözler bugün Belçika'da olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, günübirlik ziyaret için Brüksel'e gidecek. Sığınmacılar konusu düzenlenecek mini zirvede gündeme gelecek. (TRT Haber)

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Yunanistan sığınmacılara öldürmek için ateş açıyor
Foto Galeri Yunanistan sığınmacılara öldürmek için ateş açıyor Galeriye Gözat