BIST 1.127
DOLAR 8,30
EURO 9,75
ALTIN 501,50
HABER /  DÜNYA

ABD'de cami kundaklandı! İçeride 7 kişi vardı

Anadolu Ajansı

ABD'nin California eyaletinde yangın çıkan bir  caminin otoparkında, Yeni Zelanda'da 15 Mart'ta iki camideki katliama atıfta bulunulan not bulundu. 

Abone ol

ABD'de yangın çıkan caminin otoparkında Yeni Zelanda'daki terör saldırılarına atıfta bulunulan not bulundu.

Not bulundu

Escondido polisinden yüzbaşı Chris Lick, gece kundaklandığı sanılan  caminin otoparkında, bu ay Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde 50 kişinin  hayatını kaybettiği, 50 kişinin de yaralandığı terör saldırılarına işaret eden bir not bulunduğunu belirtti. Lick, notun içeriğine ilişkin bilgi paylaşmazken, olay yerinde  inceleme başlatıldığını bildirdi.

Nefret suçu olma ihtimali

San Diego şehrine 48 kilometre uzaklıktaki camide çıkan yangının,  kasten çıkarıldığı ya da nefret suçu olma ihtimaline karşı araştırıldığını  kaydeden Lick, "Eğer bu bir kundaklama ise muhtemelen aynı zamanda bir nefret  suçudur." dedi.

İçeride 7 kişi vardı

Escondido İslam Merkezi üyelerinin itfaiye ekipleri olay yerine  gelmeden önce ufak çaplı alevleri söndürmeyi başardığını aktaran Lick, yangının  çıktığı esnada içeride 7 kişi olduğunu bildirdi.

Henüz şüpheli yok

Kimsenin yara almadığını söyleyen Lick, yangının binanın dış cephesinde küçük hasarlara neden olduğunu ifade etti. Lick, vatandaşlara, bilhassa bir ibadethane çevresinde şüpheli bir durum görmeleri halinde polisi aramaları çağrısında bulundu. Polisin henüz olayla ilgili şüphelendiği kimse olmadığı da kaydedildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Ömür Gedik kızı kaç yaşında Tayga Gedik'in eşi kim ne iş yapar?
Doğum kontrolleri intiharı artırıyor mu? Sağlık Bakanlığı'ndan uyarı
Ömür Gedik kaç yaşında kızı Tayga Gedik'in babası kimdir mesleği
Kadınlarda ağrılı adet dönemi neden olur işte tedavi yöntemi
Eşine kızan pilot uçağıyla bilerek binaya çarptı
Kandil namazına nasıl niyet edilir? Mevlid Kandili namazı kılınışı
Yorumlar