BIST 1.324
DOLAR 7,61
EURO 9,03
ALTIN 463,75
HABER /  GÜNCEL

ABD ve İngiltere'den Suruç tepkisi!

Suruç'ta 30 kişinin yaşamını yitirdiği saldırıya uluslararası toplumdan da tepki geldi.

Abone ol
Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki terör saldırısına başta ABD olmak üzere uluslararası toplumdan tepkiler yağdı. 
 
ABD'nin Ankara Büyükelçiliğinin Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Suruç'ta düzenlenen ve masum insanları hedef alan alçak terör saldırısını kınıyoruz, saldırıda yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz" ifadesi kullanıldı. 
 
Suruç ilçesindeki terör saldırısı Pakistan ve İngiltere tarafından da kınandı. 
Pakistan'ın Ankara Büyükelçiliğinden yapılan açıklamada, Suruç'ta düzenlenen ve çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısının şiddetle kınandığı belirtildi. 
 
Açıklamada, "Pakistan, her türlü şekilde ve görüntüdeki terörizmi kınadığını bir kez daha vurgulamaktadır. Kardeş Türk halkı ve hükümetine en içten duygularımızla başsağlığı diler, bu hain saldırıda yaralananların en kısa zamanda sağlıklarına kavuşmalarını temenni ederiz" ifadesine yer verildi. 
 
İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore, şahsi Twitter hesabında, "Suruç saldırısı karşısında dehşete düştüm. Yaralananlara acil şifa, kederli ailelere başsağlığı dilerim. Benim de o yaşlarda çocuklarım var. Birleşik Krallık olarak her türlü terör faaliyetinin kınanmasında Türkiye'nin yanındayız" paylaşımında bulundu.
 
Uluslararası Af Örgütü'nden yapılan açıklamada da Suruç ilçesindeki terör saldırısı kınandı ve "bu saldırıların, yaşam hakkını ve uluslararası hukukun en temel ilkelerini yok saydığı" belirtildi. 
 
Açıklamada, henüz bir kişi ya da grubun sorumluluğunu üstlenmediği saldırıyla ilgili hızlı, tarafsız ve kapsamlı soruşturma yürütülmesi ve tüm sorumluların adalet önüne çıkarılması çağrısında bulunuldu. 
ÖNCEKİ HABERLER
THY'den Suruç iddialarına cevap!
TRT'den Suruç saldırısı için flaş karar!
PKK'lı teröristler Iğdır'da askere saldırdı
Şanlıurfa'da iş makineleri ateşe verildi
Özel kuvvetler Adıyaman'a sevk edildi!
Düğün salonları kapandı mı düğün ve nikahlar nasıl yapılacak?
Yorumlar 2 yorum