BIST 4.896
DOLAR 19,17
EURO 20,91
ALTIN 1.220,98
HABER /  GÜNCEL

ABD gazetesinden olay iddia! Gülen özel bir jetle İmralı'ya...

ABD'nin en çok satılan gazetesi Wall Street Journal'da FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'le ilgili bomba bir haber yer aldı. Haberde Michael Flynn'in Gülen'i kaçırıp Türkiye'de İmralı adasına getirmeyi planladığı iddia edildi.

Abone ol

ABD'de Michael Flynn ve oğlu Michael Flynn Jr. hakkında devam eden soruşturma kapsamında sıcak bir gelişme yaşandı.

Wall Street Journal'da yer alan habere göre Michael Flynn'in FETÖ'cü elebaşı Fethullah Gülen'i kaçırıp Türkiye'ye getirmesi planları yapıldı.

GÜLEN'İ KAÇIRMA HAZIRLIĞI

Trump’ın yakın çevresinde yer alan ve eski danışmanlarından olan Michael Flynn ve oğlu Michael Flynn Jr. hakkında açılan ve Robert Mueller tarafından yürütülen soruşturmada sıcak bir gelişme yaşandı. Adı Rusya’nın ABD seçimlerine usulsüzlük kattığı ve buna yardımcı olduğu iddialarıyla gündeme gelen Flynn’in, FETÖ’cü elebaşını kaçırma planı hazırladığı iddiası ortaya atıldı.

İNGİLİZ BASININDA DA GENİŞ YER BULDU

Wall Street Journal'ın ABD saatiyle 08:00 sularında yayına hazırladığı haber, İngiliz basınında da geniş yer buldu. Wall Street Journal’da yer alan haberde, Flynn ve oğlunun Ankara’nın ısrarla talep ettiği FETÖ’cü elebaşı Fethullah Gülen’i iade etme planları yaptığı iddiaları yer aldı. Gazete iddiaları konuyla ilgili kişilere dayandırdı.

GÜLEN'İ ÖZEL BİR JETLE TÜRKİYE'YE GETİRECEKTİ

Gazetenin Shane Harris ve Aruna Viswanatha imzalı haberinde Flynn, Gülen’i kaçırarak özel bir jetle Türkiye’ye getirmeyi planladığı öne sürülüyor. FBI yetkililerinin en az 4 kişiye bunu doğrulattığı Wall Street Journal’ın haberinde yer alırken Flynn’in 15 milyon dolar istediği belirtildi.

İMRALI'YA KAÇIRMA PLANI!

Haberde FETÖ’cü elebaşını kaçırıp özel bir jet ile Türkiye’ye iade edilmesi gündeme gelirken, Gülen’in doğrudan İmralı’ya gönderilmesinin planlandığı belirtildi. Mueller, Wall Street Journal’ın haberine yorum yapmazken ve Flynn’in avukatları da konuyla ilgili bir açıklama yapmadı.

Fetullah Gülen Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşü için bakın ne dedi!

Fetullah Gülen'in insanüstü özellikleri! Notlar bulundu