BIST 10.471
DOLAR 32,77
EURO 35,09
ALTIN 2.457,99
HABER /  DÜNYA

ABD Başkanı Trump'ın serveti ne kadar?

45. ABD Başkanı seçilen Trump'ın servetinin 10 milyar doların üzerinde olduğu iddia edilmişti. Peki gerçek ne? İşte yeni Başkan'ın dudak uçuklatan serveti...

Abone ol

ABD'nin yeni başkanı Donald Trump şimdiye kadar ABD'nin gördüğü en zengin başkan olarak görülüyor.

ABD'nin 45. Başkanı işadamı Donald Trum poldu. Cumhuriyetçilerden Trump, ABD Federal Seçim Komisyonuna (FEC), kişisel gelirinin 190 milyon dolar artış gösterdiği bildirilirken, kişisel kazancının da 557 milyon doların üzerinde olduğunu açıklamıştı.

Geçen yılın temmuz ayında ibraz edilen beyandan bu yana Trump'ın net servetinin de arttığına işaret edilen açıklamada, işadamının servetinin 10 milyar doların üzerinde olduğu iddia edilmişti.

“Le Figaro” gazetesi, Meksika sınırına duvar örülmesi, Müslümanlara Amerika’nın sınırlarının kapatılması gibi sivri söylemleriyle dikkat çeken Trump’ın sahip olduğu gayrimenkullerin dökümünü çıkardı.

25 YAŞINDA İŞİN BAŞINA GEÇTİ
Buna göre kendisi henüz 25 yaşındayken 500 bin dolar gibi sınırlı bir yatırımla, aile şirketinin portföyündeki 1.200 daire için yüzde 34’lük kiralanma oranını iki yılda yüzde 100’e çıkarmayı başardı.

37 YAŞINDA İLK GÖKDELENİNİ DİKTİ
1983 yılında, 37 yaşındayken de ilk gökdeleni olan, New York’taki dillere destan Trump Tower’ı inşa etti. Ardından Trump World Tower, Şikago’daki Trump International Hotel and Tower, Las Vegas’taki Trump Hotel gibi geniş bir yelpazeye yayılan gayrimenkulleriyle muazzam bir servet oluşturdu.

Donald Trump 4,5 milyar dolarlık bir servetin sahibi; Donald Trump ise servetinin 10 milyar dolar olduğunu söylüyor. Bununla birlikte Trump’ın başarısız olduğu bazı girişimleri de var.

Donald Trump, Manhattan 5. Cadde'de bulunan Trump Tower'ın çatı katında yaşıyor.