BIST 1.329
DOLAR 7,84
EURO 9,37
ALTIN 449,09
HABER /  EKONOMİ

ABD bankası: Merkez Bankası piyasaya müdahale edecek

Amerikan yatırım bankası Goldman Sachs, Merkez Bankası'nın 7 Haziran'da faiz artışına gitmeyeceğini ama fonlamayı değiştirebileceği tahmininde bulundu. Yatırım bankası ayrıca TCMB'nin seçimler öncesi piyasaya müdahale edeceğini belirtti.

Abone ol

Goldman Sachs analistleri TCMB'nin perşembe günü gerçekleştireceği Para Politikası Kurulu (PPK) faizleri değiştirmemesi yönündeki görüşlerini koruduklarını ancak bankanın fonlama kompozisyonunu değiştirerek sıkılaştırmaya gidebileceğini öngörüyor. 

Business HT'nin aktardığına göre kurum, enflasyonun piyasa beklentisine paralel gelmesi nedeniyle 7 Haziran’da faizlerde değişim beklemediğini bildirdi. 

Clemens Grafe, Erik Meyersson, Murat Ünür imzalı raporda şu değerlendirmeler yapıldı: 

PİYASAYA MÜDAHALE EDECEKTİR: "TCMB seçimler öncesinde TL volatilitesini engellemek için piyasaya müdahale edecektir. Manşet enflasyonun 3. çeyrek sonuna doğru zirve yapmasını ve yıl sonunda yüzde 13’e gerilemesini bekliyoruz. Çekirdek enflasyonun da önümüzdeki bir kaç ayda zirve yapmasını ve TL’nin forwardlardaki gibi hareket etmesi halinde kademeli olarak gerilemesini bekliyoruz." 

ÖNCEKİ HABERLER
Mehmet Ali Ağca da Çakıcı'ya gitti! Ama izin çıkmadı
Hawaii'de lavlar 117 evi yok etti
Bahçeli'nin önerisine BBP'den de veto
Kılıçdaroğlu: Benim ve arkadaşlarımın telefonları dinleniyor
Prompter ne demek ne işe yarar Türkçesi ne demek oluyor?
Meral Akşener kiminle evli eşi Tuncer Akşener kaç yaşında mesleği nedir?
Yorumlar