HABER /  GÜNCEL

ABD açıkladı! IŞİD yolcu uçaklarıyla saldırıya hazırlanıyor!

ABD İç Güvenlik Bakanlığı'ndan üst düzey bir yetkili, IŞİD ve diğer başka örgütlerin 11 Eylül saldırıları kadar büyük ölçekli bir saldırı planladığını açıkladı. IŞİD'le ilgili sözleri daha korkunç...

ABD İç Güvenlik Bakan Vekili Elaine Duke, cihatçıların bıçaklı ve araçlı saldırılara düzenleyerek üyelerini ‘bağlı' tuttuğunu ve 11 Eylül 2001'de düzenlenen saldırılara benzer büyük bir saldırı planladığını bildirdi.

Londra'daki ABD Büyükelçiliği'nde konuşan Duke, cihatçıların büyük sivil kayıplara yol açmak adına uçakları düşürmeye dair planlar yaptığına dikkat çekti.

IŞİD GEÇİŞ DÖNEMİNDE, İSTİHBARAT ÇOK NET

IŞİD'in şuan ‘geçiş dönemi'nde olduğunu vurgulayan Duke, örgütün büyük bir saldırıya odaklandığını ifade etti. Duke, "IŞİD veya diğerleri olsun, terör örgütleri 11 Eylül'de yaptıkları gibi büyük bir patlama istiyor. Uçak düşürmek istiyorlar, istihbarat bu konuda net" diye konuştu.

IŞİD İLE DEPLASMAN MAÇI OYNAMAYA ÇALIŞIYORUZ

Öte yandan Duke, ABD için terör tehdidi seviyesinin son derece yüksek olduğunu dile getirdi. ‘Bir başka 11 Eylül saldırısı tehdidine' karşı alınan önlemlerin neler olduğuna dair soruya Duke şöyle yanıt verdi:

"Konuşamayacağımız sıkı önlemler üzerinde çalıştık. Deplasman maçını oynamaya çalışıyoruz ve bu, onların güvenli bölgelerinde ve evlerinde onlara karşı işe yarıyor."

Dün de İngiliz İç İstihbarat Servisi'nin (MI5) Başkanı Andrew Parker, ülkesinin şu ana kadarki en ciddi terör tehdidi ile karşı karşıya olduğunu söylemişti.

ÖNCEKİ HABERLER
Ehliyet sınav sonuçları 70 puan alamayan ne yapacak?
Polis aracına bombalı saldırıyla ilgili sıcak gelişme
Katalonya hükümetinden bağımsızlık açıklaması
İstifa eden belediye başkanından çarpıcı sözler: Kimse...
Son dakika! Melih Gökçek Beştepe'de....
29 Ekim şiirleri kısa 3 kıtalık-4 kıtalık 29 Ekim şiirleri
Yorumlar 4 yorum