YAZARLAR

80 milyon 999 bin 999...

Sen 80 milyon 999 bin 999 kişinin Cumhurbaşkanı ol, ama benim Cumhurbaşkanım olma! Lütfen beni hesaptan düş!

Süleyman ÖZIŞIKsuleyman@internethaber.com

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ne diyordu?

"Amerikalılar beni aradı. Türkiye'nin FETÖ elebaşıGülen'in iadesi için gerekli dosyaları usulüne uygunhazırlanmadığını, bu nedenle Gülen'i teslim etmediklerinisöyledi" diyordu.

Adalet Bakanlığı bu iddia üzerine "Gelin ABD'yegönderdiğimiz dosyaları inceleyin" diye davettebulundu. İnce tarafından gönderilen heyet gidip dosyaları tek tekinceledi. 

İnceleme sonucu üç sayfalık bir rapor hazırlandı. Raporun birnüshası İnce'ye, bir nüshası ise Kemal Kılıçdaroğlu'nagönderildi. 

Bekledik ki Muharrem İnce raporla ilgili şöyle adam akıllı biraçıklama yapsın ama ne gezer! 

O sustu ama en büyük hasmı susmadı tabi...

Kemal Kılıçdaroğlu önceki gün katıldığı bir televizyon programındakendi Cumhurbaşkanı adayını şu sözlerle yalanladı:

"Bana gelen 3 sayfalık bir rapor var. Aynı rapor SayınMuharrem İnce'ye de verildi. Orada bazı usul eksiklikleri var amabunlar çok hayati usul eksiklikleri değil. Bu dosyalara göreAmerika'nın Gülen'i bize iade etmesi lazım!"

İnce'nin bizzat Kılıçdaroğlu tarafından madara edilmesi bununlasınırlı değil. 

Muharrem İnce, 24 Haziran'da yapılacak seçimlerde Erdoğan'dan fazlaoy alarak birinci turda seçimi kazanacağını söylüyordu değilmi? 

Kemal Kılıçdaroğlu Star TV'ye çıktı ve Muharrem İnce'ninanketlerdeki oy oranını açıkladı. 

Kendisinden dinleyelim:

"Özel yaptırdığımız bir anket yok ama kamuoyuna yansıyandeğişik anketler var. Bizim de gördüğümüz yüzde 30 barajındanyukarı gidiyor, 32’ye doğru. Ben inanıyorum önümüzdeki günlerdedaha yukarı doğru çıkacak!"

Başından beri söylüyorum.

Muharrem İnce'nin rakibi Erdoğan değil, kendisini Cumhurbaşkanıadayı olarak gösteren Kılıçdaroğlu'dur!  CHP Genel Başkanı,İnce'nin kazanamayacağını biliyor ve koltuğun altından kayacağınıbildiği için, İnce'yi ince ince doğruyor. 

İnce bu oyunun farkında...

Etrafına Kemal Kılıçdaroğlu tarafından liste dışı bırakılmış 60ismi alarak, seçim sonrası kendisini CHP liderliğine götürecekyolun taşlarını döşüyor.

Perde arkasında konuştuğum CHP'liler, İnce'nin kazanma ihtimalininolmadığını, Erdoğan'ın yeniden ipi göğüsleyeceğinisöylüyor. 

"E,  niye yalandan yere rüzgar yapıp milletiumutlandırıyorsunuz?" diye sorunca, "Partiiçi hesaplamayı yapabilmek için Muharrem İnce'nin CHP veKılıçdaroğlu'ndan daha fazla oy almasılazım" cevabını veriyor hepsi...

Doğrusunu isterseniz CHP seçmeni için de üzülüyorum. Laf olsun diyesöylemiyorum, gerçekten üzülüyorum.

Muharrem İnce seçim meydanlarında gösterdiği performansla, KemalKılıçdaroğlu'nun bir tık üstü olduğunu ispatladı, burası gerçek.Ama bu siyasi zekâ düzeyi, onu Cumhurbaşkanı yapmaya yetmez!

Adamı boşuna havaya sokmayın, gaza getirmeyin!

Adam sizin yüzünüzden şirazeden çıktı baksanıza. Çıktığı canlıyayınlarda spikerleri fırçalamaya, suçsuz günahsız insanları“Fetö'cü” ilan etmeye başladı.

NTV ekranında izlediniz değil mi?

Suçsuz günahsız adamlara "Fetö'cü" diyeiftira atıyor. Adamlar kanala açıklama gönderince ve bu açıklamalarkendisine sorulunca, "Bunlara cevap hakkı vermeyin, benibunlarla uğraştırmayın" diyerek spikerifırçalıyor.

Yahu adamlara iftira attın birader, iftira!

Hem iftira atıyorsun, hem de adamlar feryatedince, "Bunlara cevap hakkıvermeyin" diyorsun.

Sonra da benim gözümün içini baka baka, "Ben 81milyonun Cumhurbaşkanı olacağım" yalan atıyorsun!

Yok baba be!

Vallahi ben istemiyorum, eksik kalsın!

Sen 80 milyon 999 bin 999 kişinin Cumhurbaşkanı ol, ama benimCumhurbaşkanım olma!

Lütfen beni hesaptan düş!

Yorumlar96 yorum