BIST 2.801
DOLAR 17,94
EURO 18,32
ALTIN 1.030,94
HABER /  GÜNCEL

3 PKK'lı kadının ilk otopsi sonucu!

Paris'deki saldırıda öldürülen 3 PKK'lı kadının ilk otopsi sonucu açıklandı.

Abone ol

Paris'te 3 kadının öldürülmesinin ardından başlatılan soruşturma çok yönlü devam ederken, otopsi işlemlerinin uzun sürebileceği belirtildi.

Açıklanan ilk rapora göre kadınlardan birinin kafasına 4 kurşun isabet ederken diğer iki kadın kafalarından 3 kurşunla öldürüldü.

Dün cinayetlerin işlendiği Kürdistan Enformasyon Bürosu'ndan alınan 3 kadının cenazesi, otopsi işlemleri için adli tıpa götürüldü.

Ayrıca 3 kadının cenazesinin Türkiye'ye getirileceği açıklandı.

GÖRGÜ TANIĞI BULUNAMADI

Olayı çok yönlü soruşturan terör timleri, Kürdistan Enformasyon Bürosu'nun bulunduğu daireye komşu olan Fransızlarla görüştü. Alınan bilgiye göre, cinayetin görgü tanığı bulunamadığı için olaya ilişkin herhangi bir detay elde edilemedi.

Bu arada, ailelerin cenazeleri teslim aldıktan sonra defnetmek için Türkiye'ye getirecekleri bilgisi alındı.

screen-shot-2013-01-11-at-1.07.01-pm.png

Sabah saatlerinde de, Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez adlı kadınlar için Ahmet Kaya Kültür Merkezi'nde fotoğraflarının bulunduğu bir anma köşesi oluşturuldu, ziyaretçilerin taziyeleri burada kabul edildi.

İLK OTOPSİ SONUCU AÇIKLANDI

Paris'te yapılan saldırıda hayatlarını kaybeden aralarında PKK'nın kurucularından Sakine Cansız'ın da yer aldığı 3 kadının ilk otopsi sonuçları açıklandı.

BİRİ 4 DİĞERLERİ 3 KURŞUNLA ÖLDÜRÜLMÜŞ

AFP'nin polis kaynaklarına dayandırdığı haberinde kadınlardan birinin kafasına 4 kurşun isabet ederken diğer iki kadın kafalarından 3 kurşunla öldürüldü.

Haberde PKK'nın Fransız makamları tarafından da çok yakından tanındığı belirtilirken, Fransız mahkemelerinde devam eden 21 PKK dosyasının olduğu vurgulandı.

OLAY YERİNDEN DETAYLAR

Le Parisien gazetesi de haberinde olay yeriyle ilgili detaylı bilgiler verdi. Maktullerden ikisinin bir sehpanın ayaklarının arasında, üçüncüsünün ise bir kanepenin yanında uzanmış halde bulunduğu ifade edilen haberde soruşturmaya yakın kaynakların ifadelerine dayanılarak kullanılan silah ya da silahların 7.65 mm kalibrede olduğu belirtildi.

Haberde bu tür silahların, büyük mafya örgütlerinin kullandığı bir tür olmadığına, yani yaygın bir silah olduğuna vurgu yapılırken kadınların kıyafetlerinin de bir yerden gelmiş ya da bir yere gitmek üzereymiş gibi olduğu belirtildi.

Odada, içindeki kıyafetler özenle katlanarak dizilmiş kıyafetler bulunan bir valiz olduğuna dikkat çekildi. Maktullerin içlerinde para ve cep telefonları bulunan el çantalarının alınmamış olması ise hırsızlık ihtimali olmadığının kanıtı olarak değerlendirildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Paris infazı için dünya ne yazdı?
Paris infazı için dünya ne yazdı?
İspanya'da 1 euro öfkesi
İspanya'da 1 euro öfkesi
BDP'den hükümete gönderme!
BDP'den hükümete gönderme!
Denktaş'ı rüyasında böyle görüyor
Denktaş'ı rüyasında böyle görüyor
Başbakan'a kitap hediye edildi
Başbakan'a kitap hediye edildi
Kabine değişikliği için Günay'ın yorumu
Kabine değişikliği için Günay'ın yorumu
Abdullah Gül yeniden aday olacak mı?
Abdullah Gül yeniden aday olacak mı?
Rus kilisesinden ilginç öneri
Rus kilisesinden ilginç öneri
Bu sözleri Aysel Tuğluk söyledi!
Bu sözleri Aysel Tuğluk söyledi!
Bir yabancının gözünden Öcalan ve PKK
Bir yabancının gözünden Öcalan ve PKK