BIST 10.749
DOLAR 32,82
EURO 35,11
ALTIN 2.479,08
HABER /  POLİTİKA

2059u bekleme istifa et

Büyük miting için geri sayım başlattı. Sarıgül bu kez Edremit'den bombaladı.

Abone ol

Sarıgül: 9'uncu ayın 9'unda, 9 gerekçe ile' CHP Genel Merkezi'ne baskın yaparak Baykal'a istifa mitingi düzenleyeceğiz

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Balıkesir'in Edremit İlçesi'nde, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın seçim sonrası istifa etmemesine tepki göstererek, `999 Harekatı' adıyla `9'uncu ayın 9'unda, 9 gerekçe ile' CHP Genel Merkezi'ne baskın yaparak Baykal'a istifa mitingi düzenleyeceklerini söyledi.

Edremit'e bağlı Güre Beldesi'nde, Güre Belediyesi'ne ait Afrodit Termal Otel'de, Güre'nin CHP'li Belediye Başkanı Kamil Saka ile birlikte bir basın toplantısı düzenleyen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül,

22 Temmuz seçimleri ve CHP'nin durumunu değerlendirerek, "Seçimlerde CHP'nin aldığı sonuç, endişe verici. Sonuç binlerce yurttaşımızı üzmüştür. Bu duruma üzülmeyen bir kişi var:

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal. Atatürk'ün kurduğu parti nerede? Atatürk, CHP'yi muhalefet yapsın diye değil, iktidar olsun diye kurdu" dedi.

Deniz Baykal'ın DSP ve SHP'nin oylarını saymadan CHP'nin oyları yüzde 1,5 arttı sözünü de eleştiren Sarıgül, "Baykal'ın hesabına göre CHP, her seçimde oyunu yüzde 1,5 arttırırsa 2059 yılında iktidar olur. Vatandaşın 2059'a kadar beklemeye sabrı yok. İşte, Güre'den sesleniyorum. Sayın Baykal gitme vaktiniz geldi, vaktinizi ertelemeyin. Allah'tan korkmuyorsanız, kuldan korkun" diye konuştu.