BIST 10.763
DOLAR 32,85
EURO 35,18
ALTIN 2.496,90
HABER /  POLİTİKA

Vatanseverden şok itiraflar

Vatansever Kuvvetler'in eski yardımcısını yazdığı kitapta şok eden iddialar var.

Abone ol

Girdap operasyonu kapsamında tutuklanarak cezaevine konulan Vatansever Kuvvetler Güç Birliği Derneği Genel Başkanı Taner Ünal'ın eski yardımcılarından Zihni Çakır, yazdığı "Ergenekon'un Çöküşü" adlı kitapta Ünal'ın bir kadın elemanına tacizde bulunduğunu, PKK itirafçıları ve MİT'le yakın ilişkide olduğunu iddia etti.

Ünal'ın sahibi olduğu Türkeli Gazetesi'nin yazı işleri müdürlüğünü yapan Çakır'ın tanıklığına dayandırdığı ilk olay, Ünal'ın bir çalışanı tacizi. Çakır ayrıntıları şöyle anlatıyor:

"Gazetenin dış haberler sayfasını hazırlayan bayan bir personel, Taner Ünal'ın yoğun ilgisi altındadır. Hatta bu bayan personeli, gazetenin inşaat organizasyonlarını gezdirmek bahanesiyle sık sık araziye çıkarır. Ünal'ın bu gezme teklifi karşısında bunalan personel bana, gezilerine eşlik etmem için yalvardı."

1996 yılında Ünal'ın MİT'te verilen bir brifinge davet edildiğini öne süren Çakır, Ünal'ın ekibinde yer alan ve "Yıldızlar Timi" adındaki derin örgüt ile ilgili de "Ünal, korunmak için kimi eski itirafçılar ve JİTEM'in kullandığı isimlerle irtibat kurar. Bunlar, bir suikast sonucu öldürülen Ersever'in örgütlediği ve PKK itirafçılarından oluşan 'Yıldızlar Timi' dir."

Tutku Akbaş-Sabah