HABER /  RAMAZAN

2019 Diyanet Niğde imsak vakitleri Ramazan İmsakiyesi

NİĞDE için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan Ramazan ayı imsakiyesi yayınlandı. Niğde İmsakiye 2019 takvimi ile sahur imsak ve iftar vakitlerini gün gün görebilirsiniz.

Niğde için iftar vakti ve imsak (sahur) saatleri Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan Ramazan ayı İmsakiyesi'nde yer alıyor. Niğde 2019 Diyanet İmsakiyesi'nde iftar saatleri ile birlikte sahur imsak vakti ile sabah ve akşam ezanı saatleri de bulunuyor. 

Ramazan ayı 6 Mayıs pazartesi günü başlarken ilk sahura pazar gecesi kalkılacak. Peki bu sene Niğde ilimizde iftar saat kaçta açılacak imsak (sahur) vakti ne zaman girecek? 

Niğde İmsakiye 2019 Diyanet - İmsakiyeyi büyütmek için fotoğrafa tıklayın

Niğde imsakiye 2019 diyanet imsak-sahur iftar vakti

İmsak vakti nedir sahur saatlerine dikkat! : Sahur vakti imsak ile biter. Diyanetin yayınladığı 2019 İmsakiyesi'ne göre ilinizde imsak vakti girdiği an oruç tutmak için yeme içmeyi kesmelisiniz. Oruç tutan bir çok kişi ramazanın birinci günü bunu karıştırmakta. Sahur vakti, sabah ezanı okunmadan önce bitmektedir. Sahur vaktinin ne zaman bittiğini öğrenmek için takvim ya da imsakiyelerde yazan imsak olarak geçen kısma bakmanız gerekir.

2019 Diyanet imsakiyesi ilinizin imsak ve iftar vakitleri için tıklayın

Kadir Gecesi ne zaman? : Ramazan ayının 27. gecesi olan Kadir gecesi bu yıl, 31 Mayıs tarihine denk geliyor.

Ramazan Bayramı ne zaman? : Ramazan ayı 3 Haziran'da bitecek. Ramazan bayramının ilk günü 4 Haziran salı gününe denk geldiğinden bu yıl bayram tatili 9 gün olacak. 

ÖNCEKİ HABERLER
Diyanet 2019 Ramazan İmsakiyesi Nevşehir imsak vakitleri
Diyanet imsak vakitleri 2019 Ramazan İmsakiyesi Muğla
2019 Diyanet Ramazan İmsakiyesi Mersin imsak vakitleri
İmsakiye saatleri Diyanet 2019 Ramazan ayı Kütahya imsak vakitleri
Diyanet İmsakiyesi Konya 2019 Ramazan imsak saatleri
Açık lise 2. dönem kayıt yenileme işlemi son gün ne zaman?
Yorumlar