BIST 7.919
DOLAR 28,86
EURO 31,51
ALTIN 1.889,17
HABER /  SEÇİM

2015 genel seçimleri Fatih Erbakan süprizi

7 Haziran genel seçimlerinde AK Parti'nin Fatih Erbakan'ı milletvekili adayı göstereceği iddia ediliyor.

Abone ol

AK Parti, Fatih Erbakan ve Elif Erbakan'ı 2015 genel seçimlerinde AK Parti milletvekili adayı göstermek için teklif götürecek.

2015 milletvekili seçimleri öncesinde Ankara kulisleri hareketli. Milli Görüş'ün siyasi temsilini üstlenen Saadet Partisi ile yollarını ayıran Fatih Erbakan AK Parti yolunda mı?

Yeni Şafak'tan Fazlı Şahan imzalı habere göre, AK Parti karar alma mercilerinde yapılan görüşmelerde parti yönetiminin Erbakan’ı davet etmesi fikri ön plana çıktı. 

KONYA'DAN ADAY GÖSTERİLECEĞİ İDDİA EDİLİYOR

AK Parti MYK kararı ile Fatih Erbakan’a 7 Haziran seçimlerinde kendisini aday göstermek istediklerini iletecek. Erbakan’ın Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun memleketi ve Milli Görüş lideri merhum Erbakan’ın seçim bölgesi olan Konya’dan aday gösterileceği belirtildi. AK Parti'nin bir diğer aday olarak Erbakan ailesinden Elif Erbakan Altınöz’e de teklif götüreceği konuşulan konular arasında. Altınöz’ün kabul etmesi halinde İstanbul veya Ankara’dan aday gösterileceği kaydedildi. Erbakan Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Necmettin Aydın’ın da Zonguldak'tan aday gösterileceği konuşuluyor.

VEFA BORCU OLARAK GÖRÜLÜYOR

Bu isimler için MYK’nın bir karar alması gerekiyor. 7 Haziran seçimlerini Türkiye’nin kaderi ve geleceği açısından çok önemli gören AK Parti, anayasayı değiştirecek 330 veya daha fazla milletvekili çıkarmak için çalışmalar yürütüyor. Fatih Erbakan, geçtiğimiz günlerde milletvekilliği konusunda şu açıklamayı yapmıştı: “Erbakan hocamızın ismine olan teveccüh ve ilgiden dolayı milletimizin teveccühü, ilgisi, talebi var. Vefa borcunu ödemek istediklerini ve bendenizin Meclis’e o ilden gönderilmesiyle böyle bir vefa borcunu ödeyeceklerini her zaman ifade ediyorlar. Böyle bir şey düşünürsek destek olacaklarını söyleyip teveccüh gösteriyorlar.”