HABER /  EKONOMİ

150 yıllık Uzel Makine Traktör Fabrikası satıldı!

RAMİ'de Uzel Makine Traktör Fabrikası'nın bina ve arazisi 1. İflas Müdürlüğü'nde gerçekleşen ihalde 223 milyon 700 bin TL, ipotek alacaklısı Vera Varlık tarafından satın alındı.

Tazminatlarını alamayan çok sayıda işçi de satışın sonucunu merakla bekledi.

Türk sanayisinin en köklü kuruluşlarındandı

Dev arazide yerleşik, 6 yıl önce iflas eden ve daha önce düzenlenen satış ihalesi iptal olan Uzel, traktör üretiminde Türk sanayisinin en köklü ve en büyük kuruluşlarından biri olarak gösteriliyordu.

150 yıllık geçmiş

150 yıl önce fayton üretim atölyesi olarak kurulan ve 1937 yılında makine ve traktör fabrikası olarak faaliyete geçen Uzel Makine Traktör'ün binası ve arazisi bugün İstanbul 1. İflas Müdürlüğü'nde saat 14.00'de ihaleye çıktı.

Bin işçi tazminatını almamıştı

İhale saatine kadar satışa kimse teminat yatırmadı. İhalenin bitimine dakikalar kala alacaklılar arasında bulunan Vera Varlık Yönetim A.Ş. 223 milyon 700 bin TL ile açık arttırmaya katıldı. Vera Varlık'tan başka katılım olmayınca 93 buçuk dönümlük arazinin satışı yıllar sonra gerçekleşmiş oldu. Fabrika kapandıktan sonra bin işçi tazminatını almamıştı. Tazminatlarını alamayan çok sayıda işçi de satışın sonucunu merakla bekledi.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
CHP'den DHKP'C'li teröristlerin Mahmut Tanal ile ilişkilendirilmesi çıkışı!
Kıskançlıkla başa çıkma tüyoları
ABD'den sonra Almanya da Irak'taki operasyonlarından çekilme kararı aldı
Siyanür nedir neye benzer siyanür zehirlenmesi nasıl olur?
7. sınıf öğrencilerinden son kullanma tarihini hatırlayan buzdolabı
2022 maaşları ne kadar oldu zamlı ödeme günleri
Yorumlar 2 yorum