BIST 1.540
DOLAR 7,41
EURO 9,00
ALTIN 442,25
HABER /  GÜNCEL

15 Temmuz şehidinin babası: Bunların cezası idam olmalıydı

15 Temmuz'da şehit olan PÖH Hakan Yorulmaz’ın babası İsmail Yorulmaz, Akıncı Üssü davasında darbecilere verilen cezalara tepki göstererek, "Bunların cezası idam olmalıydı." dedi.

Abone ol

FETÖ'nün 15 Temmuz 2016 tarihinde darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullanılan Akıncı Üssü’ndeki eylemlere ilişkin davada örgütün 4 "sivil yöneticisi" ile 15 eski askere 79’ar kez ağırlaştırılmış müebbet verildi.

Bu karardan memnun kalmadığını ifade eden 15 Temmuz şehidi Hakan Yorulmaz’ın babası İsmail Yorulmaz, karara tepki gösterdi.

"İçimiz buruk"

Konuya ilişkin açıklamalar yapan İsmail Yorulmaz, “7’nci ayın 15’i 2016’da darbenin olduğunda şehit oldu. Aradan 4 sene 4 ay geçti. Bugün itibariyle sanıkların cezasını tebliğ etti. Yalnız içimiz buruk. Şu şekilde buruk; bir defa adalet gecikti. Bunların cezası müebbet hapis olmamalıydı” dedi.

"Cezası idam olmalıydı"

Cezanın kısasa kısas olması gerektiğini belirten Yorulmaz, “Şehit ailelerin yüreğinin soğuması için 'kısasa kısas' bunların cezası 'idam' olmalıydı cezalarını öyle çekmeliydi. Bizim çocuklarımızın ne suçu vardı. Bugün 43 kişi özel harekatta polis memuru. Birisi özel hareketteki caminin imamı 3 kişi de öyle şehit oldu, 45 kişi. Sincan’daki Adalet Sarayı’nda adeta bunlar film oynadı. Sanıkların yakınları, avukatları ve sanıklar tarafından adeta inkar politikasına gittiler. Yaptıkları suç sabit olduğu halde görüntüleriyle ses kayıtlarıyla her şeyi sabit. Ama bu zamana kadar adalet gecikti. Biz verilen adaleti az görüyoruz. Bunlarınki 'idam' olmalıydı. Bizim çocuklarımız bir daha gelmeyecek ama onlar nefes alıp verecek” diye konuştu.

"Onlara esas ceza öbür dünyada verilecek"

Sincan Adalet Sarayı’nda yapılan duruşmaya 2 defa katıldığını anlatan Yorulmaz, “Sincan’a gittim oradaki davayı takip ettim. Oradaki davada adeta şehit aileleri orada baskı altına alındı. Sanık oldukları halde burada şehit ailelerini taciz ettiler. İnkar politikasına gittiler. Kendi hayat hikayelerini anlattılar. Doğduğundan beri yaşantılarını anlattılar. Gerçek olan olayı vakayı anlatmıyorlar. Kendi hayat hikayelerini anlattılar. Sabahtan akşama kadar bir kişi dinliyorlar. Suçu sabit. O hainler suçu sabit olduğu halde ben yapmadım diyorlar. İnkar inkar inkar çünkü yukarıdan o şekilde savunma veriliyor. Onları Allah’a havale ediyorum. Esas ceza onlara öbür dünyada verilecek” ifadesini kullandı.

ÖNCEKİ HABERLER
ŞOK market açılış kapanış saatleri ne zaman kapanıyor?
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Katar Emiri El Sani arasında 'stratejik' zirve
Merkez Bankası rezervleri 1 bir haftada 2 milyar 736 milyon dolar arttı
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan Fransız Senatosu'na tepki
Bursa'da yaşlı adam etrafına baktı! Olanları görünce bir anda ağlamaya başladı
Mustafa Sarıgül'den yeni parti açıklaması: Biz 83 milyonun partisi olacağız
Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cihan Yavuz gözaltına alınmıştı! İşte yöneltilen suçlamalar
Son dakika asgari ücrette ilk toplantı tarihi belli oldu Çalışma Bakanı Selçuk açıkladı
Spotify hacklendi: 300 bin hesap ele geçirildi!
Mersin'de polis durdurdu! İç çamaşırından çıkanlar şaşkına çevirdi
Yorumlar 1 yorum