BIST 1.569
DOLAR 7,42
EURO 9,01
ALTIN 445,71
GÜNCEL

15 Temmuz hain darbe girişiminin yeni görüntüleri ortaya çıktı

İlk kez ortaya çıkan görüntüler, 15 Temmuz gecesi FETÖ'nün ihanet girişimini ve halkın darbeci askerlere karşı şanlı direnişini gözler önüne seriyor.

15 Temmuz gecesine ait görüntüler, darbeci askerlerin köprüye geldikleri saat 21.52'den, teslim oldukları saat 06.15'e kadar geçen 8 saat 23 dakikalık sürede yaşananları, tüm şeffaflığıyla ortaya koyuyor.

İlk kez ortaya çıkan görüntülerde, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü davasının en rütbeli sanıklarından biri olan ve otuz beş kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ile 3 bin 323 yıl hapis cezasına çarptırılan eski Yarbay Turgay Ödemiş komutasındaki darbeci askerler, 21.52'de köprüye geliyor.

Aynı davada otuz beş kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ile 3 bin 343 yıl hapis cezasına çarptırılan eski Binbaşı Ahmet Taştan da saat 21.56 sıralarında, komutasındaki askerlerle, trafik yoğunluğu nedeniyle askeri araçtan inerek yaya olarak yolu kapatan askerlere katılıyor.

Darbeci askerlerin trafik akışını durdurması nedeniyle, köprüde uzun araç kuyrukları oluşuyor. O saatlerde henüz ne olduğundan habersiz olan vatandaşlar için belirsiz bir bekleyiş başlıyor.

Vatandaşlar, köprüde ne olduğunu anlamak için bir süre sonra araçlarından inerek, eli silahlı askerlerin yanına gidiyor. Darbeci askerler, "Askerin yönetime el koyduğunu" söyleyerek vatandaşları köprüden uzaklaştırıyor.

Sitene Ekle
Yorumlar
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Rize'de 300 yıllık tarihi kemer köprü çöktü
İstanbul'da şoke eden görüntü! Cinsel ilişkiye girmek için gitti sonra bakın ne oldu
Göçmenler akın akın geliyorlar
Servis otobüsü ile hafriyat kamyonu çarpıştı
Kocaeli'de 2 bin paket kaçak sigara yakalandı
10 Haziran Türkiye Gündemi
İstanbul'da kısa mesafeyi duyun taksicinin kavgası kamerada
Norveç'te batan Sovyet denizaltısı radyasyon yayıyor
İngiliz istihbaratının "çok gizli" cihazları sergileniyor
Güney Afrika’da yakıt taşıyan tanker patladı: 3 yaralı