eposta yazdır zoom+ zoom-

Zekai Aksakallı kimdir ve nereli? 15 Temmuz'daki olay görüntüsü

Zekai Aksakallı kimdir ve nereli? 15 Temmuz'daki olay görüntüsü

Özel Kuvvetler Komutanlığı görevinden alınan Zekai Aksakallı 15 Temmuz darbe girişiminin olduğu gece çatışarak FETÖ'cülerin elinden kurtulmuştu. O çatışmada eşi yaralansa da o darbeyi önlemeye koşmuştu. Peki kimdir Zekai Aksakallı aslen nereli?

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 21-08-2017 08:51 - Güncelleme: 21-08-2017 14:50

Bordo berelilerin efsane komutanı Zekai Aksallı 15 Temmuz darbe girişiminin olduğu gece Ömer Halisdemir'e verdiği emirle kritik bir rol oynadı. Rehin alınan komutanları kurtarma operasyonu da yapan Zekai Aksakallı, 15 Temmuz darbe girişimini önleyen kahramanlardan ilkiydi.

Peki Özel Kuvvet Komutanlığı görevinden alınması kamuoyunda tepki yaratan Zekai Aksakallı kimdir ve aslen nerelidir? 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde ne yapmıştı? İşte Zekai Aksakallı hakkında bilinmesi gerekenler;

Zekai Aksakallı nereli?
Bordo berelilerin gözde komutanı Zekai Aksakallı aslen Erzurumlu. İki çocuğu olan Zekai Aksakallı 2013 yılından beri Özel Kuvvetler Komutanı olarak görev yapıyordu. Zekai Aksakallı 28 Temmuz 2016 tarihli YAŞ toplantısında korgeneralliğe terfi ettirilmişti.

Zekai Aksakallı'nın darbe gecesi çatışması
Zekai Aksakallı 15 Temmuz darbe gecesinde FETÖ'cülerin elinden çatışarak kurtulmuştu. O çatışmada Aksakallı'nın yanında bulunan eşi yaralanmıştı. 

15 Temmuz gecesi düğün çıkışında bir grup darbeci asker, seyir halindeyken Zekai Aksakallı'nın aracının önünü kesmiş ve araçtan indirilmeye çalışılmıştı. Son anda kendisine kurulan komplodan kurtulan Aksakallı, daha sonra yine darbeciler tarafından helikopterle takip edilmiş ve açılan ateş sonucu araçtaki bir askerin bacağı kopmuştu. İşte o gecenin olay görüntüleri;

Zekai Aksakallı'nın Fırat Kalkanı başarısı
Zekai Aksakallı Suriye'ye yönelik Fırat Kalkanı operasyonunda da en önemli rolü üstlendi. Operasyonun başarılı olmasını sağlayan onun bordo berelilerin başında cephede yer alması oldu. TSK'daki söylentileri göre Zekai Aksakallı Fırat Kalkanı operasyonunda yıldızlaşınca bundan rahatsız olanlar oldu.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Zekai Aksakallı kimdir ve nereli? 15 Temmuz'daki olay görüntüsü haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • kundemacı 21 Ağustos 2017 11:28 Hangi başarıyı gösterirse göstersin, yandaş değilse harcanır.

    CEVAP YAZ 17 11

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro