eposta yazdır zoom+ zoom-

Yunanistan'dan Erdoğan'a övgü, muhalefete eleştiri!

Yunanistan'dan Erdoğan'a övgü, muhalefete eleştiri!

Yunan Dışişleri Bakanı Nikos Kotzias, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 'karizmatik bir şahsiyet' olduğunu söyledi. Buna karşı, 24 Haziran seçimleri öncesi Türkiye’de muhalefeti eleştirdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 12-06-2018 17:42 - Güncelleme: 12-06-2018 17:42

Yunan Dışişleri Bakanı Nikos Kotzias, 'Kontra' televizyonuna verdiği demeçte, “Türkiye ile büyük sorunumuz. Bizi rahatsız eden konularda Erdoğan yönetiminden daha iyi olmayan bir muhalefetin bulunmasıdır. Erdoğan, onlardan (muhalefeti kastediyor) daha tutarlı ve karizmatik bir şahsiyet” dedi.

Kotzias, CHP’nin Ege’de 18 adanın Yunanistan tarafından işgal edildiğine ilişkin söylemlerini kastederek, “Adalar ile ilgili mevzuyu başlatan muhalefettir. Sanırım bu bir sorun” diye ekledi.

Yunanistan’ın ve tüm dünyanın Türkiye’de seçimleri ve sonrasını merakla beklediğini de kaydeden Kotzias, “Türkiye’de demokrasinin işlemesini, demokratik seçimler yapılmasını, Türk halkının istediği, sevdiği ve tercih ettiği Cumhurbaşkanı’nın seçmesini diliyorum” şeklinde konuştu.

KOTZİAS: "ERDOĞAN GÜVENİLİR LİDER"

Kotzias Erdoğan'la ilgili benzer açıklamaları daha önce de yapmıştı. 16 Aralık tarihli açıklamasında Kotzias, Erdoğan'ı güvenilir lider olarak tanımlamıştı.

Kotzias, "Türk-Yunan ilişkilerini görüşmek, iki devletin barışçıl şekilde birlikte var olmasını inşa etmek istiyorsanız, bugün iktidarın merkezi Erdoğan’dır. Türkiye ile diyalog kurmaktan korkmuyoruz. Erdoğan, Türkiye’de sözüne güvenilir tek liderdir. Müzakerelerde kiminle görüşürseniz görüşün Erdoğan’dan başka sözünden dönmeyecek, üstlendiği yükümlülüklerden kaçınmayacak başka biri yoktur. İki devlet arasında yeni bir barış süreci başlatmak, Türk/Yunan ilişkilerini görüşmek istiyorsanız Erdoğan ile görüşerek, anlaşacaksınız” dedi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Yunanistan'dan Erdoğan'a övgü, muhalefete eleştiri! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR24 YORUM
  • Misafir 13 Haziran 2018 07:39 yunancık boşuna yalakalık yapma .! sizinde sonunuz belli

    CEVAP YAZ 0 4

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro