eposta yazdır zoom+ zoom-

Yılıdırım'dan Madımak ve Başbağlar için mesaj

Yılıdırım'dan Madımak ve Başbağlar için mesaj

Başbakan Binali Yıldırım, 2 Temmuz 1993’de Sivas Madımak otelinde ve 5 Temmuz 1993’de Erzincan’ın Kemaliye İlçesinin Başbağlar köyünde yaşananlar için duyduğu üzüntüyü dile getirdi, başsağlığı dile getirdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 02-07-2017 21:20 - Güncelleme: 03-07-2017 00:20

Başbakan Binali Yıldırım, 1993'te yaşanan Madımak ve Başbağlar'daki olayların herkesin ortak acısı olduğunu söyledi. Hiçbir gücün Türkiye'nin birliğini, beraberliğini ve kardeşliğini bozamayacağını ifade eden Yıldırım, Madımak ve Başbağlar'da hayatını kaybedenler için başsağlığı diledi.

Yıldırım, Madımak ve Başbağlar olaylarının yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Mesajında, Madımak ve Başbağlar'da meydana gelen olayların herkesin ortak acısı olduğunu söyleyen Yıldırım şunları söyledi:

"2 Temmuz 1993’de Sivas Madımak otelinde ve 5 Temmuz 1993’de Erzincan’ın Kemaliye İlçesinin Başbağlar köyünde meydana gelen elim olaylar hepimizin ortak acısıdır.

Aziz milletimizi bölmekten, ayrıştırmaktan başka hiçbir amacı, ilkesi, değeri, kutsalı olmayan hain terör odaklarını bir kez daha nefretle kınıyorum.

Kökü binlerce yıllık geçmişe dayanan Türkiye Cumhuriyeti Devleti, tarihi boyunca rengine, cinsine, diline, dinine, meşrebine bakmadan tüm mazlumlara kucak açmış, huzur ve güven içerisinde yaşamalarını sağlamıştır.

Vatan hepimizin vatanı, bayrak hepimizin bayrağı, devlet hepimizin devletidir. Hiçbir güç birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi bozamayacaktır. Bu aziz vatan toprakları üzerinde, ebediyete kadar birlikte yaşayacağız.

Bu duygularla, Madımak ve Başbağlar’da hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, milletimize selam ve sevgilerimi sunuyorum."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Yılıdırım'dan Madımak ve Başbağlar için mesaj haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • Misafir 03 Temmuz 2017 05:27 DINI TEK ADAM - KANUNU TEK ADAM - KUVETLER AYRILIGI TEK ADAM ---Aziz milletimizi bölmekten, ayrıştırmaktan başka hiçbir amacı , ilkesi, değeri, kutsalı ??

    CEVAP YAZ 0 2
KİMDİR ?
Binali Yıldırım
BİNALİ YILDIRIM KİMDİR?

65. hükümette Başbakan olan Binali Yıldırım kimdir ve aslen nerelidir? Binali Yıldırım'ın özgeçmişi şöyle; 1955 yılında Erzincan Refahiye'de doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşa ve Deniz Bilimleri Fakül

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro