eposta yazdır zoom+ zoom-

Yemlik otu nedir faydaları ne nasıl pişirilir mucizesine bakın!

Yemlik otu nedir faydaları ne nasıl pişirilir mucizesine bakın!

Otların padişahı olarak bilinen yemlik otu nedir, faydaları nedir, hangi hastalıklara iyi gelir ve yemlik otu nasıl pişirilir? İçinde bolca demir olan kansızlığın çaresi olan yemlik otunun en bilinen özelliği ise ömrü uzatması. Saç dökülmesinin de önüne geçen yemlik otu düzenli yendiğinde cildin PH dengesini koruyor cildi güzelleştiriyor. İşte şeker ve kolestrol düşmanı yemlik otu hakkında tüm merak edilenler.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 17-04-2018 15:46 - Güncelleme: 17-04-2018 15:46

Yemlik otu nedir, faydaları neler, nasıl yenir ve yemlik otu nasıl tüketilmelidir? Yemlik otu, otların padişahı olarak bilinir ve A vitamini eksikliğinin en büyük çaresidir.

Yemlik otu, dağlarda, çayırlarda, tarlalarda kendiliğinden yetişen bir ot türü. İç Anadolu başta olmak üzere Marmara'dan Karadeniz Bölgesi'ne dek çeşitli bölgelerde yetişebiliyor, birçok hava şartına uyum sağlayabiliyor. Genelde sarı çiçekleriyle bilinen yemlik otu, türüne göre mor-pembe arası bir renkte çiçeklere de sahip olabiliyor.

NEREDE YETİŞİR: Özellikle İç Anadolu Bölgesi'nde sıkça yemeği yapılan yemlik otunun, kökünden çiçeğine dek her yeri yemeklerde değerlendirilebiliyor, afiyetle tüketiliyor.

Ancak doğadan toplandığı için dikkatli olmak, gerçekten bilinçli kişiler tarafından toplanmış olmasına özen göstermek önemli. Aksi halde yemlik otu yerine farklı ve zararlı olabilecek otları tüketebilirsiniz, aman dikkat.

YEMLİK OTO FAYDALARI: İçinde bolca demir bulunduğundan kansızlık sorununa çözüm olabiliyor.
A, B2, B6 ve C vitaminleri bakımından zengin olduğundan bağışıklık sistemini güçlendiriyor, hastalıklara karşı vücudu koruyor.
İçindeki A vitamini göz sağlığını da destekliyor, gece körlüğü gibi sorunların üstesinden gelmede yardımcı oluyor.
Taze taze tüketildiğinde sindirim sisteminin düzenli çalışmasına destek oluyor.
Sindirim sistemini düzenlediği gibi iştah açıcı etkiler de gösteriyor, kilo almada sorunu olanlara çare oluyor.
İçindeki kalsiyum ve A vitamini sayesinde kemiklerin güçlenmesine destek oluyor.
B vitaminin etkisiyle saç ve tırnak gibi vitamin eksikliğinden sorun yaşanan bölgelerdeki sorunları gideriyor, saç ve tırnak sağlığını koruyor.
Açık yaraların daha hızlı iyileşmesine yardımcı oluyor.
Düzenli tüketildiğinde cildin daha ışıl ışıl olmasını sağlıyor, sivilce izlerinin, lekelerin geçmesine destek veriyor.
Kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskini azaltıyor.
Tansiyonu düzenliyor, özellikle yüksek tansiyonu normal seviyelere indirmede önemli etkilerde bulunuyor.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Yemlik otu nedir faydaları ne nasıl pişirilir mucizesine bakın! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • vur kazmayı 18 Nisan 2018 01:03 canan karatay çok konuşuyor konuştukçada önerdiği yiyeceklerin fiyatları uçuyor bunda sadece onun değil ticari ahlakın olmadığı iş adamları esnaf tüccarında payı büyük en son ezine peyniri yiyin vücudun ilacı dedi 3-4gün önce ezine peyniri (doğruluk firmasının) 24-25TL iken zaten pek satılmıyordu, şimdi 33TL zam yaptınızda satılacakmı peyniriniz hayırr

    CEVAP YAZ 0 3

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro