YAZARLAR

Coşkun Karaca

Coşkun Karaca

coskunkaracayazar@gmail.com @ rss Eklenme Tarihi: 25 Mayıs 2016 00:40 - Güncelleme: 25 Mayıs 2016 00:47

Yargıtay'ın MHP kararı

Dün, Yargıtay kararını verdi. MHP'nin kurultaya gitmesi yönünde verilen bu karar, yargıya olan güvenin tazelenmesi adına çok önemliydi. Çünkü daha önceki bir yazımda da belirttiğim gibi; bu kurultayı, hem MHP'nin üst kurul delegeleri, hem parti tabanı hem de halkın önemli bir bölümü istiyordu. Bu hususta mühim olan kurultayın yapılmasıdır. Neticesinde ise kimin genel başkan olacağına delegeler karar verecektir ve sonuca herkes saygı duymak zorundadır. Eminim ki, herkes saygı duyacaktır da.

Hazır yazı buraya gelmişken, başka bir hususa daha değinmek gerekir. MHP'deki bu kurultay süreci partiyi yıprattı diyemem ama yordu. Daha fazla yorulmanın ve gönül kırmanın anlamı yok. Kurultay sürecinde tüm MHP tabanı el ele vererek genel başkanını seçmelidir. Ortada bir ayrım, ötekileştirme ya da gerginlik varmış gibi bir hava estirmek önce MHP'ye, sonra ülkeye zarar verir. Kurultayın sükunet içerisinde geçmesi dileğiyle...

Gelelim genel kurul ile ilgili detaylara... Meral Akşener ismi en ön planda olan isim. Zaten öyle de olması lazım. Neden mi?

Meral hanım, sürekli tebessüm eden bir siyasetçi ve inanın buna çok ihtiyacımız var.

Meral hanım, halka inmeyi ve halktan biri olmayı oldukça iyi başaran biri. Halkla arasına mesafe koymayacağından emin olunabilecek bir isim.

Meral hanım, gerçek bir hatip. Kaldı ki hitabetin siyasi arenada, ne denli büyük öneme sahip olduğunu tartışmaya gerek yok sanırım.

Meral hanım, sadece MHP tabanından değil, diğer partilerin tabanından da rahatça oy alabilecek bir isim.

Bu maddeleri uzatıp gidebiliriz. Gelin görün ki buna gerek yok. Çünkü yukarıda saydığım hepi topu dört madde bile, Meral Akşener'i büyük ölçüde ön plana çıkarıyor zaten. Bundan sonra arkamıza yaslanacağız ve kurultayın sonucunu bekleyeceğiz. Vatana ve millete hayırlı olacak sonuç ne ise, o olsun inşallah.
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Yargıtay'ın MHP kararı yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • vatansever 29 Mayıs 2016 08:03 başbakan meral akşener

    CEVAP YAZ 0 1
REKLAM
Coşkun KaracaDİĞER YAZILARICoşkun Karaca
TÜMÜ

AÇIK GÖRÜŞ TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro