eposta yazdır zoom+ zoom-

Ünal'dan Kılıçdaroğlu'na sert sözler

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, CHP'nin Atatürk ve CHP geleneğiyle bağlarını kopardığını söyledi. Ünal, yeni CHP'nin söyleminin PKK ve DHKP-C'nin ortak söylemi olduğunu ifade etti.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 16-04-2018 20:59 - Güncelleme: 17-04-2018 00:35

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisine yönelik eleştirilerine cevap verdi. Kılıçdaroğlu'nun "ağır bir Erdoğanfobya yaşadığını" söyleyen Ünal, CHP'nin Atatürk ve CHP geleneğiyle bağlarının koptuğunu ifade etti.

AK Parti MYK toplantısı sonrası açıklama yapan Parti Sözcüsü Mahir Ünal, MHP ile oluşturdukları Milli Mutabakat Komisyonunun öncelikli olarak ittifak yasasıyla ilgili iki parti bünyesindeki komisyonların çalışmalarını değerlendirdiğini, Anayasa Komisyonuna havale edilmesinin ardından Genel Kurul'da yasalaştırıldığını anımsattı.

Seçime, yürütmenin şekline, üst bürokrasiye dönük bazı yeni düzenlemelerle ilgili benzer bir çalışma yürütüldüğünü belirten Ünal, CHP'nin partisine yönelik eleştirileriyle ilgili de şunları söyledi:

"Genel başkan yardımcılarından birinin Selahattin Demirtaş ile Deniz Gezmiş benzetmesi. Bütün bunlar anlaşılabilir ve izah edilebilir. Buna, Kılıçdaroğlu'nun parka ve postal giydiği günleri hatırlatmasını da eklemek gerekiyor. Biliyorsunuz Marksist Leninist Komünist Parti ve 10 marjinal örgüt HDP'ye destek verdi ve Figen Yüksekdağ karşımıza eş başkan olarak çıktı. Bunların ortak özelliklerine baktığımızda bunların Stalinist yöntemleri kullandığını görürsünüz. İdeolojik angajmanları aynıdır. Sorunların çözümünü silahlı mücadele olarak gördüklerini biliyoruz.

"CHP GELENEĞİYLE BAĞLARI KOPTU"

Yeni olan şey Kılıçdaroğlu CHP'sinin yeni Marksist Leninist angajmanlarıdır. CHP'nin HDP'yle, YPG'yle, DHKP-C ile ortak angajmanlarını görmemiz gerekir. Atatürkle ve CHP geleneğiyle bağını kopardığını söylerken kastımız budur.

Her ne kadar Avrupa'daki marksist leninist gelenek gelişime katkı sunmuş olsa da, bizdeki gelenek arkaik, geride kalmış bir ortak fikri ideolojik işbirliğini ifade ediyor.

CHP'nin eylemlerini, protestolarını, yurtdışında Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne dönük pozisyonunu, kutsallara değerlere karşı aldığı tavrı da buradan okumak gerekir.

KILIÇDAROĞLU'NUN DÖVİZ KURLARIYLA İLGİLİ SÖZLERİ

Bu erdoğanfobyanın artık geldiği nokta Erdoğan düşmanlığı, Erdoğan korkusu, onda Türkiye düşmanlığına dönüşmüş durumda. 'Türkiye'de adalet, can ve mal güvenliği, mahkeme yok.' diyen, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bütün kurumlarının meşruiyetini tartışmalı hale getiren Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Türkiye'ye yatırım yapmayın.' demesini de gayet normal karşılıyorum. Bu DHKP-C'nin, PKK/PYD/YPG'nin, MLKP'nin, yani bu ortak geleneğin temel karakteristik özelliğidir. Dolayısıyla bu yıkıcı söylem, bir muhalefet değil apaçık bir düşmanlık şeklinde kendisini gösteriyor.

SP LİDERİNİN AÇIKLAMALARI

Bunları değerlendirmeye değer görmüyorum. Nihayetinde bu değerlendirmeler daha çok bir spekülasyon oluşturmak ve yeni tartışma alanı oluşturmak ve bunlar üzerinden siyasal konum oluşturmak üzere bu dil ve söylem görülüyor. Bunlar Karamollaoğlu'nun kendi siyasi görüşleridir. Bu siyasi değerlendirmeler yeni değil. Sadece "Karamollaoğlu böyle düşünüyormuş" diye düşünüyorum.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Ünal'dan Kılıçdaroğlu'na sert sözler haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR35 YORUM
  • Misafir 17 Nisan 2018 13:52 "Türkiye'de adalet, can ve mal güvenliği, mahkeme yok." dediği için KILIÇDAROĞLU'nu suçluyorsun... Hayatım boyunca hiç bir seçimde CHP ye ve de KILIÇDAROĞLU'na oy vermedim...Aslında siyaseti de politikacıları da -ortak yüksek meziyetlerinden dolayı- hiç ama hiç sevmem...Hain PKK lı ya da HDP li de değilim.Vatanımı,bayrağımı da çok seviyorum... Sıradan bir vatandaş olarak soruyorum... Adalet var mı? Can ve mal güvenliği var mı? Gelecek var mı? Bunlara evet diyen kaç kişi kaldı bu ülkede?

    CEVAP YAZ 12 0
  • Misafir 18 Nisan 2018 14:21 Evet pkk, fetö, dhkpc gibi terör örgütlerinin hain soysuz ve namussuzların Türkiye de can ve mal güvenliği yok, asla da olmayacaktır.

    0 0
KİMDİR ?
Mahir Ünal
MAHİR ÜNAL KİMDİR?

64. hükümette Kültür ve Turizm bakanı olan Mahir Ünal kimdir ve aslen nerelidir? İşte Mahir Ünal'ın özgeçmişi. Mahir Ünal, 1 Temmuz 1966'da Kahramanmaraş Elbistan'da doğdu. Babasının adı Mehmet Reşat,

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro