eposta yazdır zoom+ zoom-

Türkiye'den Suriye için flaş hamle! 170 bin kişilik...

Türkiye'den Suriye için flaş hamle! 170 bin kişilik...

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy Afrin harekatıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Terörist için general ifadesi kullananan Pentagon Sözcüsüne çok sert tepki gösteren Aksoy Türkiye'nin Suriye'de 170 bin kişilik kamp kuracağını açıkladı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 06-03-2018 10:48 - Güncelleme: 06-03-2018 10:48

Dışişleri Bakanlığı'ndan Afrin operasyonu ve Suriye'de yaşanan gelişmelerle ilgili son dakika bir açıklaması geldi.

Dışişleri Bakanlığı Hami Aksoy yaptığı açıklamada Afrin harekatıyla ilgili Pentagon sözcüsünün açıklamalarına tepki gösterdi. Aksoy, terörist için general ifadesi kullananan Pentagon sözcüsüne saçmalamaya devam etmiş sözleriyle tepki gösterdi.

Aksoy ayrıca Türkiye tarafından İdlib ve Fırat Kalkanı bölgesinde 9 noktaya 170 bin kişilik kamp kurulacağını açıkladı.

ERDOĞAN AÇIKLAMIŞTI: Cumhurbaşkanı Erdoğan Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili geçtiğimiz ay yaptığı konuşmasında Türkiye'deki Suriyelilerin teröristlere yönelik düzenlenen operasyonların ardından terörden arınan bölgelere gönderileceğini şu sözlerle ifade etmişti:

Pentagon Sözcüsü'ne sert tepki: Yine saçmalamış...

"ONLARI TOPRAKLARINA GÖNDERECEĞİZ"

"Önce teröristlerin kökünü kurutacağız, sonra da oraya yaşanabilir hale getireceğiz. 3,5 milyon benim ülkemde misafir ettiğimiz Suriyeliler için. Tekrar onları topraklarına geri göndereceğiz."

170 BİN KİŞİLİK KAMP KURULUYOR

Konu ile ilgili bugün Dışişleri kaynaklarından yapılan açıklamada "Fırat Kalkanı ve İdlib bölgesinde 9 farklı noktada 170 bin kişilik kamp kuruluyor" denildi.

Afrin'den sıcak görüntü Özel Harekat o tünele böyle girdi

Türk jetleri Afrin sınırında yaptı izleyenler mest oldu

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Türkiye'den Suriye için flaş hamle! 170 bin kişilik... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR13 YORUM
  • bir basit vatandaş 06 Mart 2018 13:16 Yani biz bu kadar Şehidi bunun için mi veriyoruz? Ülkemize gelen mültecilere terörden arınmış yerlere gönderebilmek için mi bu kadar Şehit veriyoruz. Ülkemiz vatandaşı için bu kadar uğraşmıyoruz, ancak mülteci Suriyeliler için bir sürü Şehit veriyoruz. Şehit olanlarda VATAN SAĞOLSUN diye bağırıyorlar. Yazık, çok yazık

    CEVAP YAZ 0 0
  • Misafir 06 Mart 2018 16:05 bunu yazan sen vatandaş değil sadece basitsin.

    0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro