eposta yazdır zoom+ zoom-

Türker, öyle bir iddiada bulundu ki...

Türker, öyle bir iddiada bulundu ki...

DSP Genel Başkanı Masum Türker, Ramazan sonrasında savaş çıkacağını iddia etti

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 17-08-2011 18:55 - Güncelleme: 27-10-2015 23:26

DSP Genel Başkanı Masum Türker, Ramazan sonrası teröre karşı sert tedbir alınırsa iç savaş çıkacağını öne sürdü.

Türker, terörle mücadele için yapılacak bir şey varsa hiç vakit kaybetmeden yapılması gerektiğini ifade ederek, “Ramazan sonrasında sert tedbirler alınırsa, Türkiye'nin muhtelif yerlerinde bir iç çatışmanın iç savaşa götürecek düzeyde dışarıdan tahriklerle ortaya çıkacağı açıktır” dedi.

"BAŞBAKAN DEMECİNDEN VAZGEÇSİN"

Türker, Hükümet’in takındığı tavrı yeterli ve doğru bulmadığını kaydederek, “Başbakan, Ramazan ayı olduğu için tedbir almadıklarını, sert ve askeri önlemleri devreye sokmadıklarını söyledi. Eğer yapılan bu tehdit ve Başbakan ile İçişleri Bakanı'nın sergilediği yaklaşım Ramazan ayı sonrasında gerçekleşirse Türkiye'de özelikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da ciddi çatışmalar söz konusu olacaktır. Bu çatışmalarda, nasıl ki Türkiye Suriye'nin içişlerine karışıyorsa o zaman birileri de Türkiye'nin içişlerine karışıp terörle mücadelede karşıya destek verecek pozisyonda olabilir. Bizim görüşümüz, bu tür yaptırımlar öncesi konuların kamuoyunda ciddi bir şekilde tartışılması ve değerlendirilmesi, Dışişleri Bakanı'nın sert tutumunu değiştirmesi ve Başbakan'ın, 'Ramazan ayından sonra' şeklindeki demecinden vazgeçmesi gerekmektedir” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ tw fb

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro