eposta yazdır zoom+ zoom-

TSK'dan Afrin açıklaması: Bir tankımız isabet aldı!

TSK'dan Afrin açıklaması: Bir tankımız isabet aldı!

Türk Silahlı Kuvvetlerinden (TSK) yapılan son dakika açıklamasında, "Bir tankımız isabet aldı, personel zayiatı yok" denildi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 05-02-2018 17:54 - Güncelleme: 05-02-2018 17:54

TSK'dan yapılan son dakika açıklamasında, "Zeytin Dalı harekâtı kapsamında, 05 Şubat 2018 tarihinde, Afrin Küçük Darmık Dağı bölgesinde harekâta katılan bir tankımız, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirilen tanksavar saldırısı neticesinde isabet almıştır. Hafif hasar alan tankımızda personel zayiatı bulunmamaktadır" denildi.

Genelkurmay Başkanlığınca, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Küçük Darmık Dağı bölgesinde harekata katılan bir tankın, terör örgütü mensuplarının tanksavar saldırısı neticesinde isabet aldığı bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan bilgilendirmede, Afrin Küçük Darmık Dağı bölgesinde harekata katılan Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) ait bir tankın PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirilen tanksavar saldırısı neticesinde isabet aldığı kaydedildi. 

Saldırıda, tankın hafif hasar aldığı belirtilerek, personel zayiatının bulunmadığı vurgulandı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN TSK'dan Afrin açıklaması: Bir tankımız isabet aldı! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR13 YORUM
  • Akın yazar 08 Şubat 2018 09:06 Hedef şaşırtma mi? Antitank mühimmatıni tanka yakın mesafede imha eden bir sistem var tank üzerine monte edilir bizim tanklara halen monte edilmedi diye biliyorum

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro