eposta yazdır zoom+ zoom-

TBMM'de Davutoğlu kavgası!

TBMM'de Davutoğlu kavgası!

CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi'nin, 2B arazileriyle ilgili verdiği kanun teklifinin AK Parti oylarıyla reddedilmesi CHP'nin tepkisine neden oldu.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 10-05-2016 22:53 - Güncelleme: 11-05-2016 00:33

TBMM'de 2B arazileriyle ilgili kanun teklifinin reddedilmesi CHP ile AK Parti arasında Davutoğlu kavgası çıkardı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Meclis'te grup toplantısı bile yapamayan bir AK Parti'nin olduğunu söyleyerek Erdoğan'ın darbe yaptığını iddia etti.

CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, 2B arazilerini mülkiyet edinmeleri için hak sahiplerine ek süre verilmesini öngören kanun teklifinin, komisyonda 45 günlük süresi içinde sonuçlandırılmadığı için doğrudan gündeme alınması önergesi kabul edilmedi. AK Parti oylarıyla kanun teklifinin reddedilmesine tepki gösteren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, AK Parti'ye Erdoğan tarafından darbe yapıldığını iddia etti.

KARŞILIKLI SÖZ DÜELLOSU

CHP'li Özel, AK Parti'nin Bakanlar Kurulu toplantısı yapamadığını, Meclis'te grubu toplayamadığını iddia ederek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hükümetin fişini çektiğini ileri sürdü. Özel, "Saray eliyle doğrudan fişinin çekildiği bir darbe süreci yaşıyoruz. AKP grubunun yerinde yeller esiyor, grup toplantısı yapamıyorsunuz, Bakanlar Kurulu yapamıyorsunuz." ifadesini kullandı.

"BUNLAR İÇ MESELEMİZ"

CHP'li Özel'in eleştirilerine cevap veren AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz de anamuhalefet partisinin AK Parti'den başka konuşacak bir şeyinin olmadığını söyledi. 

AK PARTİ'YE BİR ELEŞTİRİ DE HDP'DEN

HDP Grup Başkanvekili Çağlar Demirel ise "Bu yaşanan darbe, Saray'ın Başbakan'a yaptığı darbe, bir partinin iç sorunu değil tüm Türkiye'nin sorunudur. Bir hükümetin, Başbakan'ın görevini yerine getirmemesi nasıl oluyor da sadece AKP'nin iç sorunu oluyor, bunu düşünmek gerek." değerlendirmesinde bulundu.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN TBMM'de Davutoğlu kavgası! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR9 YORUM
  • BÖYLE GİTMEZ TÜRKİYE 11 Mayıs 2016 14:44 YAPIYOR NE İSTERSE MUHALEFET NE YAPIYOR,ONA BAKALIM,

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro