eposta yazdır zoom+ zoom-

Taşeron kadro maaşları yeni düzenleme yapılacak mı?

Taşeron kadro maaşları yeni düzenleme yapılacak mı?

Taşeron işçiler için kadrolara başvuru süreci başladı. 12 Ocak tarihine kadar devam edecek olan taşerona kadroda binlerce işçi maaşlarının değişip değişmeyeceğini merak ediyor. Peki taşeron işçiler kadroya geçtikten sonra maaşları artacak mı son durum ne?

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 06-01-2018 09:49 - Güncelleme: 06-01-2018 09:49

Taşeron kadroya geçtikten sonra maaşları artacak mı sorusu soruluyor. Taşeron işçiler mart ayında sınava girecek ve daha sonra kadroya geçecek. Peki kadroya geçen taşeron işçilerin maaşları değişecek mi?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, taşeron düzenlemesi hakkında açıklamalarda bulundu. Sarıeroğlu yaptığı açıklamada kadroya geçen taşeron işçilerin maaşlarına herhangi bir değişiklik yapılmayacağını söyledi. Kadroya geçen taşeron işçiler 52 günlük ek ikramiye alacak.

TAŞERONA 52 GÜNLÜK EK İKRAMİYE Sarıeroğlu, “Çalışanların kazanmış oldukları kıdem ve yıllık izinler olduğu gibi korunacak. Maaş konusunda mevcut maaşları ile birlikte geçiş sağlamış olacak. Maaşlarına 52 günlük ikramiye de eklenmiş olacak. Kadroya alınacak kişilerin tayin hakkı olmayacak. Çalışmamız tamamlandı. Başbakan'ımız yurtdışından geldikten sonra son bir değerlendirme yapacağız” cümlelerine yer vermişti. Mevcut ücretleriyle çalışmaya devam edecek işçilerin kadroya geçtikten sonra tayin hakları bulunmayacak. Buna karşın işçiler, sahip olacakları 52 günlük ilave tediye (ikramiye) sayesinde, yaklaşık iki aylık ücretleri kadar fazladan kazanca sahip olacak. Bu işçilerin ücretlerine, sonraki dönemde dahil olacakları toplu iş sözleşmeleriyle artış yapılacak. 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Taşeron kadro maaşları yeni düzenleme yapılacak mı? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR4 YORUM
  • Misafir 06 Ocak 2018 18:25 ya kpss yi kaldırın yada 70 puan ve üzeri alanların hepsini memur yapın.

    CEVAP YAZ 1 2
  • Misafir 08 Ocak 2018 00:18 misafir kerdeş sen yine kpss ye gir ve 70 alıp MEMUR ol. Taşeron çalışanları MEMUR yapmadılar dikketini çekerim

    0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro