eposta yazdır zoom+ zoom-

Taşeron işçi promosyon ücreti 2018-kaç para olacak?

Taşeron işçi promosyon ücreti 2018-kaç para olacak?

Taşeron işçiler ne kadar promosyon alacak, taşeron işçi promosyon parası 2018 yılında ne kadar olacak soruları kadroya geçen taşeron işçilerin gündeminde. Bakan Sarıeroğlu taşeronun merakla beklediği promosyon ücretleri hakkında konuştu. Bakan taşeron işçilerin kadro sürecinin tamamlanmasının ardından geçmişte aldıkları maaşlarının bir buçuk katı oranında promosyon almaya hak kazanacağını açıkladı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 04-04-2018 12:35 - Güncelleme: 04-04-2018 12:00

Taşeron işçilerin promosyonu ne kadar olacak, taşeron işçiler ne kadar yeni promosyon ücreti alacak ve promosyon miktarı ne olacak soruları 2 Nisan kadroya geçişlerin ardından merak konusu oldu. Yıllarca kadro savaşı veren binlerce taşeron işçi yapılan kadro sınavlarının ardından devlet güvencesine ve özel sektörlere geçmeye hak kazandı. Taşeron işçiler için artık yeni bir dönem başladı. Birçok hakkı kazanan işçilerin yeni maaşı ne kadar olacak, zam alacak mı? İşte merak edilen tüm detaylar...

TAŞERON MAAŞLARI NE KADAR OLACAK: Taşeron çalışanların ücretleri, genelde asgari ücretin katları üzerinden gidiyor. Genel olarak ise taşeron çalışanlarında ücretler, asgari ücretin 1.5 katı düzeyinde bulunuyor. Bu doğrultuda ücretlerin büyük bölümünün 2 bin ila 2 bin 250 TL aralığında olacağı öngörülebilir.

TAŞERON PROMOSYON ÜCRETİ NE KADAR OLACAK: Sabah Gazetesi'ne yaptığı açıklamada Taşeron işçilerin kadro durumlarına değinen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, taşeron işçilerin kadro sürecinin tamamlanmasının ardından geçmişte aldıkları maaşlarının bir buçuk katı oranında promosyon almaya hak kazanacağını açıkladı. Bu çerçevede asgari ücretli bir taşeron çalışan göz önünde bulundurulursa 2 bin 404 liralık tazminat alacağı söylenebilir.

TAŞERON FİRMALAR İÇİN MAĞDURİYET TALEBİ: Taşeron işçilerin kadroya geçişiyle birlikte birçok yüklenici firmanın atıl duruma geçmesinin firma sahiplerini mağdur ettiğini belirten DTSO Beyaz Liste 6. Grup adayı Şerife Keskin, taşeron firmaların mağduriyetinin giderilmesi için tedbirlerin alınması gerektiğini söyledi.

Olağanüstü Hal kapsamında, 24 Aralık 2017'de yayımlanan 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile resmiyet kazanan taşeron işçilerin kadroya geçişiyle ilgili açıklamada bulunan Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Beyaz Liste 6. Grup adayı Şerife Keskin, bundan sonraki süreçte de sektörde ivedi bir şekilde taşeron firmaların mağduriyetlerini giderecek tedbirlerin alınması gerektiğini söyledi. İşçilerin kadroya geçmesinin kendileri içinde sevindirici olduğunu anlatan Keskin, hükümetin, ciddi emekler ve sermayeler sonucunda oluşturulan bu firmaların atıl duruma getirilmemesi için gerekli desteklerin sağlanması gerektiğini vurguladı.

Firmaların daha verimli bir hale gelmesinin gerektiğini anlatan Keskin, “Çok basit bir örnek verecek olursak kurucusu ve yöneticisi olduğum şirketlerim bünyesinde 11 yıllık sektör tecrübemizle binlerce işçi arkadaşlarımızla çalışma imkanı elde ettik. Firmalarımız uhdesinde olan 3 ilçe hastanemiz, bir belediyemiz, Ankara ve İstanbul illerindeki kredi yurtlar kurumu ve diğer kamu kuruluşlarındaki hizmet yerlerimizde temizlik, güvenlik, otomasyon, kent temizliği, iklimlendirme hizmetlerini yerine getiren işçilerimiz taşeron yasası kapsamına alınmışlardır. Bizler gibi 20 bine yakın firma bulunmaktadır. Hükümetin bizim gibi firmaların mağduriyetlerinin giderilmesi yönündeki çalışmaları da bu süreçten sonra başlatması gerekmektedir” dedi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Taşeron işçi promosyon ücreti 2018-kaç para olacak? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • mehmet 05 Nisan 2018 04:43 31.12.2014te sozlesmeniz bitti diyerek eskisehir odunpazari belediyesinden cikartildim eger o zaman bu gecisle saglanmis olsa biz madur olmazdikik nasibimiz varmis fakli kurumda kadro nasip oldu Sirketler demis ki 11 YİLLİK TECRUBEMİZ VARDİ HEMEN CEVAP VEREYİM BU SON MAASDA BENDEN KESİLEN VE SİRKETE GİDEN MİN.MİKTAR 495 TL 11 AYDİ Sirtimizdan indiniz

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro