eposta yazdır zoom+ zoom-

Tahşiyecilere Kumpas davasında ceza yağdı!

Tahşiyecilere Kumpas davasında ceza yağdı!

Son dakika... Tahşiyecilere Kumpas Davası'nda mahkeme Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'ya 31 yıl, İstanbul eski İstihbarat Müdürü Ali Fuat Yılmazer'e de 16 yıl hapis cezası verdi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 03-11-2017 11:57 - Güncelleme: 03-11-2017 13:23

"TAHŞİYECİLER Grubu"na kumpas kurdukları iddiasıyla aralarında kapatılan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ile eski emniyet müdürleri Ali Fuat Yılmazer, Yurt Atayün'ün de bulunduğu 23'ü tutuklu 33 sanığın yargılandıkları davada karar çıktı.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki karar duruşmasına, tutuklu sanıklar ile müştekiler katıldı. Mahkeme Başkanı Ali İhsan Horasan, davayı karara bağlayacaklarını belirterek, sanıklara son sözünü sordu. Sanıklar, haklarındaki suçlamaları kabul etmeyerek, beraatlerini talep etti.

YILMAZER: BURADA BULUNMAKTAN ŞEREF DUYUYORUM

Sanık Yılmazer, "Burada sanık olarak bulunmaktan şeref duyuyorum." dedi. Sanık Karaca ''Hayali bir dizide geçen kelimeler ile 3 yıldır tutuklu yargılanıyorum. Başından beri yaşadığım bu süreç kaderim ise kederlenmeye gerek yok." diye konuştu. Eski Emniyet Müdürü Sanık Yurt Atayün ise ''Kapalı devreden çıkıyoruz, söz şimdi başlıyor." ifadelerini kullandı.

2 YILLIK YARGILAMADAN KARACA'YA 31 YIL HAPİS ÇIKTI

Yaklaşık iki yıldır süren yargılamayı karara bağlayan heyet, sanık Hidayet Karaca'yı, "silahlı terör örgütü yöneticiliği" suçundan 18 yıl, "iftira" suçundan 4 yıl 6 ay, "resmi belgede sahtecilik" suçundan da 9 yıl olmak üzere toplam 31 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı.

ESKİ TERÖR MÜDÜRLERİNE 25'ER YIL HAPİS

Mahkeme heyeti, eski emniyet müdürleri Yurt Atayün, Ömer Köse ve Tufan Ergüder'e ise "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 12'şer yıl, "iftira" suçundan 4 yıl altışar ay, "resmi belgede sahtecilik" suçundan dokuzar yıl olmak üzere toplam 25 yıl altışar ay hapis cezası verdi. 

EN AZ CEZAYI ALİ FUAT YILMAZER ALDI

Heyet, sanık Ali Fuat Yılmazer'i "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 12 yıl, "iftira" suçundan 4 yıl 6 ay olmak üzere toplam 16 yıl 6 ay hapis cezasına mahkum etti.

GÜLEN VE MUTLU EKİZOĞLU DOSYASI AYRILDI

Sanıklar Fetullah Gülen ve eski Emniyet Müdürü Mutlu Ekizoğlu'nun dosyasını, ifadeleri alınamadığı için ayrılmasına karar veren heyet, diğer sanıklar hakkındaki cezaları açıklıyor.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Tahşiyecilere Kumpas davasında ceza yağdı! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR5 YORUM
  • entel bilo 03 Kasım 2017 15:02 Bu tahşiyecilerin şıhı el kaide lideri ladine övgüler düzen değil mi? vay garip ülkem vay!

    CEVAP YAZ 2 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro