eposta yazdır zoom+ zoom-

Tahran Zirvesi'nde olay an! Erdoğan dünyanın önünde Putin ve Ruhani'yi...

Tahran Zirvesi'nde olay an! Erdoğan dünyanın önünde Putin ve Ruhani'yi...

TAHRAN'daki İdlib zirvesinde sıradışı anlar yaşandı. İdlib zirvesi kapalı kapılar arkası yerine açık bir şekilde canlı yayında tüm dünyanın gözü önünde yapıldı. İşte eşi benzeri olmayan o anlar!

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 07-09-2018 15:22 - Güncelleme: 07-09-2018 17:36

TAHRAN'daki İdlib zirvesi eşi benzeri olmayan anlara sahne oldu. İlk kez bir zirve kapalı kapılar yerine canlı yayında tüm dünyanın gözü önünde yapıldı. Zirvede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bildiriye 'ateşkes çağrısı' konulması için kameralar önünde hem Rusya Devlet Başkanı Putin'i hem de İran devlet başkanı Ruhani'yi sıkıştırdı. Erdoğan 3 kez konuyu açtı ve "Nusra, HTŞ, ve diğerlerine silahı bırakın çağrısı yapalım" dedi. Putin ve Ruhani 'hak veriyoruz' dediler ama yan çizdiler.

Erdoğan
: Bildiride ateşkes ifadesi olursa daha isabetli olur.
Putin : 'Bizim masamızda silahlı muhalifler yok. DEAŞ'da Suriye de yok. Türkiye cumhurbaşkanı haklı koyabilsek iyi olurdu. Fakat biz onların yerine konuşamıyoruz. DEAŞ'ın saldırılarını keseceklerini söyleyemeyiz. Haklısınız bazı konular muallak fakat gerçekçi formüllerdir.
Erdoğan : Bir defa silahı bırakın. Silahı bırakın ki buraya sulh gelsin. Bunu zirveden yapalım.
Ruhani : Erdoğan'a katılıyorum. Bütün teröristler silahlarını yere bıraksınlar ve barışçıl yollarla işlerini çözsünler.

İşte Erdoğan-Putin ve Ruhani'nin ateş konusunda dünya medyasının önünde yaptıkları tartışma:

İdlib bildirisinde neler var? Erdoğan- Ruhani ve Putin zirvede karar aldı

Tarihi zirveye Erdoğan damgası! Ateşkes çağrısı yapalım

 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Tahran Zirvesi'nde olay an! Erdoğan dünyanın önünde Putin ve Ruhani'yi... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR11 YORUM
  • mevhibe inal 08 Eylül 2018 15:00 Bu olayın en güzel yanı, Batının Pazarlıkçı-Fitneci toplantılarından farklı olarak şeffaf olması. Kıymetini bilin.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Recep Tayyip Erdoğan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı.

DEVAMI » Vladimir Putin
VLADİMİR PUTİN KİMDİR?

Vladimir Putin, 7 Ekim 1952 tarihinde, SSCB döneminde adı Leningrad olan Sankt Petersburg kentinde doğdu. Leningrad Devlet Üniversitesi Hukuk Bölümü'nden 1975'te mezun olan Putin, yüksek lisansını ekonomi alanında yaptı.

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro