eposta yazdır zoom+ zoom-

Sözleşmeli öğretmenlere büyük müjde! Son tarih 25 Ekim

Sözleşmeli öğretmenlere büyük müjde! Son tarih 25 Ekim

Sözleşmeli öğretmenlere eşlerinin yanına tayin hakkı geliyor. Sözleşmeli öğretmenlerin eşlerinin yanına tayin istemek için 25 Ekim'e kadar dilekçe vermeleri gerekiyor.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 19-10-2017 11:47 - Güncelleme: 19-10-2017 11:47

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), görev yaptıkları ilde 31 Ekim tarihi itibarıyla 1 yıllık çalışma süresini dolduran sözleşmeli öğretmenlerin, istemeleri halinde sözleşmeli öğretmen olan eşlerinin görev yaptığı ile atanmalarına ilişkin 25 Ekim'e kadar dilekçe verebilecekleri açıklandı.

Bakanlığın 66 il valiliğine gönderdiği yazıya göre, evli olan ve her ikisi de sözleşmeli öğretmen olarak görev yapan öğretmenlerin alanları itibarıyla, öğretmen ihtiyacı da dikkate alınarak ve aile birliği mazaretine bağlı olarak eş birliklerinin sağlanması uygun görüldü.

AİLE BİRLİĞİ MAZERETİNE BAĞLI OLACAK

Bu kapsamda, illerin alanları itibarıyla öğretmen ihtiyacı ve norm kadro durumunu da dikkate alarak, başvuruda bulunacak sözleşmeli öğretmen çiftlerin aile birliği mazeretine bağlı olarak birleştirilmelerine yönelik çalışmalar yapılacak.

31 EKİM'E KADAR DİLEKÇE VERMELERİ GEREKİYOR

İl emrine atanan ve eşleri başka ilde sözleşmeli öğretmen olarak görev yapanlar, 31 Ekim tarihi itibarıyla görev yaptıkları ilde 1 yıllık çalışma süresini doldurmaları şartıyla ve istemeleri halinde eşlerinin görev yaptığı ilde birleştirilmek istediklerine ilişkin dilekçelerini 25 Ekim'e kadar görev yaptıkları il milli eğitim müdürlüklerine verebilecek.

Öğretmenlerin dilekçeleri, 27 Ekim'e kadar bakanlığa gönderilecek.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Sözleşmeli öğretmenlere büyük müjde! Son tarih 25 Ekim haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro